tyylistä, väreistä ja "musta-valkoisuudesta
Oon jotenkin kahden vaiheilla. Tykkään väreistä, tietyistä ainakin, mm. vaatteissa ja sisustuksessa. Olisi ihana vaihtaa esim. syksyksi ja jouluksi omat tekstiilit tms. Mutta toisaalta kaipaan tiettyä harmoniaa ja ns. värittömyyttä ympärilleni. Että kaikki sopii kaikkeen ja pääsee tavallaan vähemmällä rahalla ja muutenkin. En oikein tiedä siis mihin suuntaan lähtisin, karsinko värejä pois vai antaako vallan vallattomille väreille ja sekamelskalle.
Kommentit (4)
Ei värikkyyden tarvitse tarkoittaa sekamelskaa.
Onko harmaa liian tylsä väri kotona, esim. harmaa sohva, harmaa päiväpeitto ja siihen laittaa sitten väriä vuodenajan mukaan? Itse olen tykännyt aina neulepuseroista. Niitä saa eri väreissä esim. Benettonilla.
ap
Itse ottaisin yhden pohjavärin ja sitten mieleni mukaan lähtisin sitä maustamaan tyyliin verhoilla peitoilla yms. Vaatteiden suhteen taas olen tosi tylsä ja pidän aina mustaa tai tummaa alaosaa ja yleensä tasapainoittamaan vaaleaa yläosaa.