Avioliittobisnes pääsylippu hyvinvointivaltioon
Naapurissa asui nainen, jonka luona poliisi kävi tarkistamassa asukastilannetta. Että onko toinen asukas (ulkomaalainen) vaihtunut. Hämärää.
Tuli mieleen, että kuuluuko nainen niihin keitä voi ostaa avioliittoon. Kai nykyisin on mahdollista asua eri osoitteissakin. Tuli mieleen yhdestä poistetusta aloituksesta. Tämäkin lähtee ihan pian.
Kommentit (4)
Luulin että mies on kasvattanut vähän partaa, mutta se olikin kokonaan vaihtunut se hlö. Rotusokeus, joka on ihan todistettuki. Kaikki nayttää samalta jotka eivät ole omaa väriä
Eikö olisi parempi, että jos niistä alemman elintason maista täytyy tuoda reissuilta matkamuistovaimoja tai -miehiä, niin se tuoja on velvollinen elättämään sen puolisonsa ekat 2 vuotta 100%. Silloin olisi jotain tasoakin niissä puolisoissa, eli varakas joka ei elintason perässä juokse, tai niin, että hakee työluvan tänne ja siirtoa omasta työpaikastaan.
Tai sitten puolison piikkiin, niin tietää että jonkun sen tuonti-ihmisenkin pitää elättää. Miksi valtion pitäis
Tiedän yhden lumeavioliiton. Ovat sukulaisia, toinen onnistui pääsemään tänne ja hoiti sitten sukulaisensakin tänne menemällä naimisiin. Asuvat yhdessä. Käyvät molemmat töissä.