Suositelkaa hyviä tatuointi-ideoita valkoiselle nationalisteille
En ajatellut ottaa tatuointia mihinkään kovin näkyvälle paikalle, eikä se saisi olla kliseinen tai sellainen, josta jokainen voisi langettaa liian yksiselitteisesti tai helposti oman arvionsa (esim. ei mitään hakaristia tai 3.valtakunnan lippua esim. kaulaan tai kasvoihin, not, not, not...).
Kuva saisi olla siis persoonallinen, monitulkintainen ja sen viestin pitäisi olla tavallaan kätketty - siis monitulkintainen, mutta kuitenkin niin, että se avautuisi lähinnä oikealle kohderyhmälle, eli itselleni ja toisille saman aatteen kannattajille.
En haluaisi kuitenkaan leimaantua miksikään yleiseksi natsipelleksi, jolle nauretaan ja jolle ali-ihmiset, kuten vasemmistolaiset suvakkihäiriköt tulevat joka paikassa haastamaan riitaa. En haluaisi myöskään leimaantua tyypilliseksi valkoroskaväen edustajaksi, joka on ottanut ihoonsa näkyvälle paikalle natsisymboleja, vaikkei ymmärrä edes koko aatetta vain, koska haluaa näyttää katu-uskottavalta.
Aion ottaa tatuoinnin varmaankin johonkin sellaiseen paikkaan, josta se näkyy muille vain erittäin harkitusti, esim. jompaankumpaan kylkeeni.
Kommentit (79)
En osaa suositella, mutta ehdottomasti keskustelu seurantaan, tästä voi kehkeytyä vielä vaikka mitä huumoria :D
Aloitetaan nyt sitten ilmeisimmästä eli hakaristi ja viereen sulkuihin peace-merkki.
Sori kun ei tullu parempaa mieleen.
miten olisi kengänkuva persiiseen?
Jokin taiteellinen kuvio SS:stä ja 88:sta, missä nämä kietoutuvat kotkan avulla sulavasti toisiinsa.
Ota vasempaan kankkuun al ja oikeaan ha. O on keskellä jo luonnostaan...
"ISÄM MAAM TOIVO"
"ELÄMÄM KOULUN ROHVESSORI"
"SOMI SUMALAISILLE!1"
"SOUMI ENSIM"
Vierailija kirjoitti:
miten olisi kengänkuva persiiseen?
Olen ilmoittanut viestisi asiattomaksi
"Olen rajoitteinen idiootti." Mieluummin arabiaksi (voin auttaa käännöksen kanssa).
Vierailija kirjoitti:
miten olisi kengänkuva persiiseen?
Kumman jalan?
Broilerinkoipi haukkariin (tai molempiin)...
Osa kommenteista menee huumorin piikkiin, mutta tuo 11 on tosi pelottava viesti.
Vierailija kirjoitti:
"ISÄM MAAM TOIVO"
"ELÄMÄM KOULUN ROHVESSORI"
"SOMI SUMALAISILLE!1"
"SOUMI ENSIM"
En ole kansalissosialisti, mutta nämä läpät alkavat olla jo aika kuluneita. Noin huonosti kirjoittavia ihmisiä ei oikeasti ole.
MIten olisi kirjaimet VRP
Valkoisen rodun puhtaus, voi vastata uteliaille.
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
"ISÄM MAAM TOIVO"
"ELÄMÄM KOULUN ROHVESSORI"
"SOMI SUMALAISILLE!1"
"SOUMI ENSIM"Noin huonosti kirjoittavia ihmisiä ei oikeasti ole.
Valitettaavasti on. Kun ei osata yhdyssanoja ja kirjoitetaan kiihkotilassa caps lock pohjassa, tuollaista jälkeä syntyy. Näkyy useinkin eri somekanavissa ja kommenttikentissä.
Äh, otsikossa piti siis lukea: "valkoiselle nationalistille".