Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Ongelma: juokseminen/reipas kävely ja hiusten kiinnilaitto

Vierailija
12.08.2017 |

Minulla pitkät ja liukkaat hiukset. Ponnari ruoskii ikävästi selkää, kun juoksen/kävelen vähänkin reippaammin.

Nutturaviritykset ei pysy. Lettikin läiskii selkään ikävästi. Miten hitossa laitan hiukset kiinni, että ne oikeasti pysyy, eikä varise naamalle/niskaan.

Vinkkejä?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
12.08.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pyörität letin/letit nutturalle. Toimii liukkaissakin hiuksissa.

Vierailija
2/4 |
12.08.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tee pari tiukkaa ranskalaista lettiä. Sitten yhdistät ne parilla lenksulla toisiinsa ja nostat tämän "yhden letin" takaraivolle yhdellä isolla soljella. Pitäisi pysyä, vaikka päättäisit tehdä miten villejä treenejä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
12.08.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Miten nutturaviritys ei pysy, jos ponnari kuitenkin pysyy? Ja miten paksu tukka sulla oikein on, jos ponnarin heiluminen läiskii selkään kivuliaasti?

Vierailija
4/4 |
12.08.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Glitterissä myydään sellaisia litteitä hainhampaita. Sellainen on tosi mukava, kun se litistää hiukset ikäänkuin päätä vasten. Ei tutise tukka joka askeleella, hih.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan kuusi kahdeksan