Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Auttaisitteko Facebookin kanssa? Jos vastaan saamaani kommenttiin..

Tumpelotiina
08.08.2017 |

Hei! Ostaisitteko auttaa? Olen saanut Facebookissa paljon onnitteluviestejä erään laittaman i kuvan alle. Jos vastaan jokaiseen viestiin erikseen , eihän se mene kaikille ilmoituksena? Siis että kyllä näkyy kaikille, jos käyvät sivuillani niitä klikkaamassa auki, mutta jos laitan jokaiselle onnitelleelle "kiitos", niin etteihän siitä mene sata spämmikiitosviestiä "Tiina vastasi tätä koskevaan kommenttiin" tms. Niille, jotka ovat kuvan alle kommentoineet?

Entä jos vastaan koko seinällään kuvan alla olevaan viestiketjuun yhdellä uudella viestillä, meneekö se kaikille?

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
08.08.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

En ole varma, mutta sanoisin ilmoituksen menevän jokaiselle jokaisesta eri kiitoksesta. Koska jokainen on uusi kommentti kuvaan.

Vierailija
2/5 |
08.08.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itse postaamaasi kuvaan laittamasi kommentit ei näy muitten feedeissä. Siellä näkyy se kuva, ja siitä voi sitten klikata kommentit näkyviin. Jos kommentoit jonkun muun kuvaa, niin muiden feedeissä näkyy ilmoitus yhden kerran, vaikka olisi pidempikin keskustelu.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
08.08.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kirjoita loppuun kiitos kaikille ja sillä sipuli. Muu on typerää ja.mobiilissa näyttää tyhmältä. Mobiili järjestää asiat eri tavalla.

Vierailija
4/5 |
08.08.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mun mielestä ilmoitus tulee vain siitä, kun siihen oman viestin alle tulee reagointeja, eli ei siitä, kun käyt muillekin onnittelijoille vastaamassa "kiitos".

Jälkimmäisessä tapauksessa menee kaikille.

Turhaan tätä oikeastaan mietit, kun jokainenhan voi sitten ne ilmoitukset sulkea, jos ne alkaa häiritä.

Vierailija
5/5 |
08.08.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

OK, kiitos paljon avusta.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi kahdeksan viisi