Lihavakin voi olla kaunis!
Kommentit (29)
Mitä sitten vaikka jotkut ylipainoiset naiset olisivatkin kauniita tai jotkut kauniit naiset ylipainoisia? Ehkä se terveys, oman elämän laatu ja pituus ovat niitä asioita, jotka merkitsevät enemmän?
Vierailija kirjoitti:
Rosa on ruma, mutta tiettyyn pisteeseen asti ylipainoinen voi ollakin kaunis. Se tietty piste menee tosin lievän ylipainon rajoilla, sillä vaikeasti / sairaalollisen lihava on ulkoisesti vastenmielinen, vaikka naama olisikin kaunis.
Ja puhun ihan kokemuksesta, oma BMI:ni alkaa nelosella enkä ole edes kolmeakymmentä (teen asialle jotain jo viidettä viikkoa). Se, että joku kaunis nainen on kaunis myös parilla ylimääräisellä kilolla, ei ole meille ongelmalihaville mikään syy jatkaa tuhoisten valintojen sarjaa.
Niin, kyse oli tuosta Salkkareiden näyttelijästä! Mieleeni tuli jostain syystä kuva Vettu haisee hyvälle -Rosa Meriläisestä ja oletin hänen lihoneen huomattavasti! :----D
Juu voi olla, esimerkiksi kasvoista varsinkin jos rasva ei sinne kerry.
Se että onko lihavuus itsessään kaunista on toinen juttu.
Tunnen itse asiassa parikin naista, jotka rumentuivat kasvoista laihdutettuaan.
Vierailija kirjoitti:
gainergirl98 (ent N17 135 kg) kirjoitti:
http://aijaa.com/3D2GHN
(mun kuvii)Ne lihavat tytöt ja naiset, joilla on vatsa ja selkämakkaroita, just on kauneimpia! Pömppis/säkkimahalihavat ja laihat (bmi alle 25) on rumii kropaltaan!
Kukas tämä linkin kaunotar sitten on?
Mä ite, siin luki "mun kuvii" valopää
Colette kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Colette kirjoitti:
Hyi vitun vittu mikä aloitus!!!! LÄSKI EI OLE KOSKAAN KAUNIS IDOOTTI
Hyi, ällön laiha oot
Olen normaalipainoinen toisin kuin sinä
Okei, ei jakseta riidellä näin turhasta asiasta. Mutta vielä se, että sä et voi tietää kuinka paljon mä painan.
Vierailija kirjoitti:
Mitä sitten vaikka jotkut ylipainoiset naiset olisivatkin kauniita tai jotkut kauniit naiset ylipainoisia? Ehkä se terveys, oman elämän laatu ja pituus ovat niitä asioita, jotka merkitsevät enemmän?
Ja sinäkö olet niin yksinkertainen, että ajattelet noiden asioiden olevan vain, tai edes suurimmassa määrin painosta kiinni?
Uutinen: sinä et voi kenenkään painon perusteella tietää mikä on hänen terveydentilansa, elämänlaatunsa, tai sen tuleva pituus. Vaikka kuinka yrittäisit.
Colette kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Colette kirjoitti:
Hyi vitun vittu mikä aloitus!!!! LÄSKI EI OLE KOSKAAN KAUNIS IDOOTTI
Nyt turpa kiinni! Oikeesti lihavatkin voivat olla kauniita, jos sul ei oo mitään kivaa sanottavaa nii painu hevon kuuseen.
Lihavat EIVÄT voi olla kauniita. Se on TOTUUS, joka sinun ihroinesi tulee yksinkertaisesti sisäistää ja hyväksyä. Lihavista ei pysty keksimään mitään kivaa sanottavaa. Se on MAHDOTTOMUJS.
Öööh, laihoja isommat tissit?
Ohhoh? Ihanko totta? Siiiis oikeeesti? Voitko vielä paljastaa haiseeko pska pahalle ja oliko Urho Kekkonen olemassa? Kyllä nyt opimme uusia asioita.
Mitähän jännää vielä? Kulkevatko polttomoottoriset koneet esim. bensiinillä?
Huikeata tämä uusien havaintojen määrä.
Voi olla ja moni onkin, mutta itse olen kauniimpi normaalipainoisena.
Monella ylipainoisella on kauniit kasvot.
Vierailija kirjoitti:
Tunnen itse asiassa parikin naista, jotka rumentuivat kasvoista laihdutettuaan.
Monet laihduttaneet tulevat huomattavasti vanhemman näköiseksi. Tuttavarouva sai 4kympinkriisin ja laihdutti itsensä todella hoikaksi. Posket lommolla ja silmät syvällä päässä. Jatkuvasti on flunssa jne, ei uskalla syödä kunnolla ettei vaan liho.
Naapurin rouva on sitä lihavatyyppiä, joka ei liho kasvoista. Hänellä on oikeinkin kauniit kasvot, vaikka ylipainoa on jopa 30 kg.
Itse olen naamaltani kuin täysikuu, vaikka ylipainoa ei ole nimeksikään. Painon pitäisi alkaa vitosella ennenkuin kasvot olisivat siedettävät.
Mikään epäterveellinen ei ole kaunista.
Ylipaino ei ole kaunista. Lihava voi olla kaunis, mutta normaalipainoisena olisi vielä kauniimpi.
Onko kukaan ikinä esittänyt esimerkkiä kuvina jossa sama ihminen olisi lihavana kauniimpi kuin normaalipainoisena? Kuvien välissä laihduttanut tai lihonnut siis.
Vierailija kirjoitti:
Hoikkakaan ei ole aina kaunis.
Ei se laiha rumilus siitä paremmaksi liikakiloilla muutu.
No ei Rosa Rusanen kyllä ole mikään lihava,
Niin, kai se riippuu siitä kuinka paljon sitä ylipainoa oikein on. Tänä päivänä kun ei ole mistään yksinumeroisesta kilomäärästä, vaan esim. monet viikon laihduttajat iltapäivälehdissä ovat _puolittaneet_ painonsa ja ovat silti normipainon ja lievän ylipainon rajoilla...