Mitä mieltä olette nimestä Fiona?
Sopiiko suomalaiselle tytölle? Toisaalta ei lausumisen kannalta ole sen vaikeampi kun vaikka Sofia tai viola mutta suomalaisesta kalenterista ei taida löytyä.
Kommentit (16)
Yksi suosikkinäytteljöistäni on Fiona Bones. Googlaa, niin ymmärrät.
On tosi kaunis nimi ja sopii suomalaiseenkin suuhun!
Mulle tulee mieleen yksi (kaukaisen) tuttavapiirin, lapsi nimeltään Fiona. Pahasti vammainen jo syntyessään, kuoli alle vuoden ikäisenä.
*Fiona Cooper - videos !*
'Girls undressing on my videos just for you!'
-Get an extra cd-disc featuring all our models in case you order more than 3 for full price !
-Quick delivery of all orders always guaranteed
-This months special offer for my customers:
Cindy & Susan on my 'Topless Lesbian Favourites' collection... Nice price !
Fiona on "vieraampi" suomessa kuin Sofia tai Viola. Kaunis nimi sinällään, kunhan F pysyy äffänä, eikä muunnuu ähväksi, ja tyttö Vionaksi. Sukunimen pitää sointua siihen, joten Kärkkäinen tms ei sovi, senhän olette jo ottaneet huomioon?
Nimestä en henk.koht pidä. On omaan makuun jotenkin hienosteleva, mutta sopii kuitenkin mielestäni suomalaiseen suuhun tuo nimi. Fiona- nimisiä on jonkun verran..
Suunnittelin joskus teininä, että laittaisin Fiona tytön nimeksi. Nyt se ei tunnu hyvältä. Ihan kaunis silti.
Fiona Kämäräinen ? Fiona Mähönen? Fiona Pulkkinen?
Sukunimi on suomalainen mutta ei mikään tyyliin möttöläinen vaan mielestäni nimeen kyllä sointuva, luontoaiheinen.
Ap
Miksi Kärkkäsien pitäisi laittaa lapsen nimeksi Pirkko tai Kerttu mutta Lindberg saa laittaa esim Fionan?
Sopii paremmin koiralle kuin suomalaistytölle.
Ihan kökkö nimi - älä anna ihmiselle!