AUTOMYYNTI A&H (Laukaa). Kenelläkään kokemuksia - onko noin huono mitä netissä kirjoitetaan??
http://keskustelu.suomi24.fi/t/13047051/automyynti
Auto pitäisi vaihtaa uudempaan.
Kommentit (18)
Kertokaa tarkemmin millaisia...
Ap
Matot oli käännetty toisin päin edessä että saatiin vähemmän ajettu tunnelma
Ei taida olla yritystä tuntevia liikenteessä?
Vierailija kirjoitti:
http://keskustelu.suomi24.fi/t/13047051/automyynti
Auto pitäisi vaihtaa uudempaan.
Kyllä monasti firmoista kirjoitetaan nettiin. Hyvää ja huonoa. Joistakin ei mitään jostain syystä.
Jos kuitenkin arvostelut on noinkin paljon negatiivisia eli negatiivisia suhteessa enemmän niin voi kai siitä jo vetää jotain johtopäätöksiä. Itse ainakin vetäisin.
Lupaavat, eivät kuitenkaan pidä lupauksiaan.
En suosittele.
Yrityksellä taitaa olla 2 omistaa, jolla molemmilla ilmeisesti oma päivätyö. Eli toimeen tulevat varmasti muutenkin.
Tämä automyynti AH olisikin siinä tapauksessa mahdollisesti/loogisesti vain voittojen tavoittelua.
Kun lukee tuota oheisen linkin ketjua niin tämä voiton tavoitteluajatus ei olisi niin kaukaa haettu. Jälkikin on sen mukaista. Aika paljon pettyneitä asiakkaita.
Ah:lla taitaa olla liikkeet Jyväskylässä (Laukaa) ja Helsingissä. Ja tosiaan ollut ainakin kaksi omistajaa. Molemmat Jyväskylässä.
En todellakaan suosittele. Ostin auton, mutta en osta toiste. Palvelu loppuu kun kaupat tehty.
En todellakaan suosittele. Heillä ei ole minkäänlaista halua myydä myyntitilissä olevia autoja. Valehtelee, ettei ole ostajia tai kiinnostuneita ja silti ostajat soittelevat suoraan asiakkaalle ja sanovat ettei liike vastaa yhteydenottopyyntöihin. Myyjä suuttuu, kun hänelle sanoo, että muokkaa auton kilometrejä ja vaihtaisi tuoreet kuvat. Näin ainakin Jyväskylässä. En suosittele laisinkaan.
En suosittele, myyjä käyttäytyy vittumaisesti heti kauppojen jälkeen. Ei maksanut auton korjauskuluja, jotka ilmeni heti oston jälkeen.
Täysin totta, myyjä nimeltä Henry eronen heti kauppojen jälkeen käyttäytyi vittumaisesti. Laittaa luuria korvaan käyttäytyy kun lapsi. Auton vioista hänelle yritin ilmoittaa kauppojen jälkeen, laittaa luuria erittäin lapsellinen. En missään nimessä suosittele.
Varokaa tätä liikettä. Kauppojen teon jälkeen ei kuulu välttämättä moneen kuukauteen mitään kunnes yhtäkkiä vaihtoautosi onkin heidän mielestä rikkinäinen ja alkaa uhkailu ja älytön valehtelu. Yrittävät myös myydä rikkinäisiä autoja ja puhuvat paskaa päin naamaa. Tällä hetkelläkin kaverilla riita liikkeen kanssa kun häntä syytetään rikkinäisen auton myynnistä mikä on tapahtunut tästä hetkestä melkein vuosi sitten. Pysykää kaukana
AH-motorsista!
Varoituksen sana täältäkin. Ostin itse auton kyseisestä paikasta. Myöhemmin alkoi ilmetä kaikenlaista. En jaksanut alkaa riitelemään jostain öljyviasta jonka korjaukset luokkaa ~1000€
Ensi kerralla kun haluan kunnon auton, katselen todellakin ihan jostain muualta.
VÄLTTÄKÄÄ
Muuttiko tämä nimensä AH motors Finlandiksi?
Huonoja kokemuksia sielläkin!
Molemmat yritykset taisi lopettaa??
Entisen Automyynti A&H aikaan taisi olla kaksi eri omistajaa, joista toinen Laukaassa työskentelevä palomies.
Miksi vaihtoon nimensä? Huonon maineen takia? Uusi yritys oli arvosteluiden mukaan myös huono. Eli ei kannattanut muuttaa nimeä.
Paska ei nimen muutoksella muutu.
Paska on paskaa.
Juu vaimolle ostettiin auto. Eikä kertonut että auto on lunastettu kolarin takia sitten korjattu. Todella P.. Kaa toimintaa. Kieroilua Ei kannata tehdä kauppaa.
Valitettavasti huonoja kokemuksia. En suosittele.