Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Parhaat urheilu- ja retkeilyvaatteet

Vierailija
21.05.2017 |

Vaateketjussa oli näistä jo vähän puhetta. Urheiluvaatteet ovat kalliita, joten kukaan ei varmasti halua tehdä hutiostoksia. Suosittele siis sinulla parhaiten toimineita vaatteita ja kenkiä perusteluineen.

Toppeihin en paljon sijoita, samoin trikoot yleensä halvimmasta päästä, kunhan ovat teknistä materiaalia, mutta ulkoilutuotteisiin yritän panostaa. Itse suosittelen Rukan housuja, kohtuuhintaisia ja todella miellyttävät yllä vähän viileämmillä säillä. Todella hyvä sateenpitävä takki vielä hakusessa, ainakin Haltin kuoripuku hengittää melko huonosti, vedenpitävyys on kyllä hyvä.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
21.05.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei niitä noin voi verrata...haltillakin on monemoisia takkeja hengittävämmästä täysin vedenpitävään...

Itsellä on verkkatakkia vastaava softshell, taidettiin myydä hiihtoasuna, verkkovuorinen vedenpitävä (vähän hiostavampi) yhdessä ne on jo nollakeleillä hyvät.

Itse olen panostanut villaisiin alusvaatteisiin, toimivat talvella ja kesällä.

Hyviä vedenpitäviä housuja en ole löytänyt, istuvuus on aina ihan persiistä.

Fjällrävenin vaellushousut on olleet kivat.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla