Voi v*ttu, et on vaikeeta! Puhelin hajosi ja siinä oli sim sellainen ihan mini.
Vanhassa puhelimessa taas astetta isompi. Niin enpä saa millään ilveellä tuota pikku simmiä toimimaan vanhassa varapuhelimessa vaikka kuinka sovittelisin. Onko mitään ehdotuksia?
Kommentit (11)
Jos se kortin läpyskä on tallessa niin siitä voit napata isomman kortin reunat ja kokeilla niiden kanssa.
eikös ne kortit tule sellaisessa muodossa että voi pienemmän painaa irti siitä? siihen jäljellejäävään isompaan kehikkoon voi painaa sen pienemmän takaisin
Tilaa uusi sim. Vastaisuuden varalle tilaa kaksi. Voit sit aktivoida sen kun tarve tulee.
Operattoriliikkeestä voit hakea ilmaisiksi sovitepalan, jonka kanssa se toimii moitteettomasti. Ne yrittää väittää ettei niillä ole ja että pitää vaan hankkii uusi puhelin jne. Oikeesti niillä on niitä pinoittain.
Kaukaa viisas olisi säästänyt simin kortin, jossa on ne härpäkkeet. Niillä ministä tulisi isompi. Osta uusi puhelin, tai hanki uusi liittymä.
Mulla oli niitä kehikkoja, mutta en löydä mistään.....huomenna olen töissä enkä pääse operaattorikauppaan. No paskat!
Osta r kiskalta halvin prepaid liittymä. Siitä saat uuden simin, joka on kortissa, josta saat sen isomman kehyksen. Halvin liittymä noin 5 euroa.
Askartele sellainen läpyke vaikka pelikortista tms.
Vierailija kirjoitti:
Osta r kiskalta halvin prepaid liittymä. Siitä saat uuden simin, joka on kortissa, josta saat sen isomman kehyksen. Halvin liittymä noin 5 euroa.
Ihanaa kiitos! Käyn ostamassa.
Vierailija kirjoitti:
Askartele sellainen läpyke vaikka pelikortista tms.
Koetin askarrella, paperista mutta tais olla liian ohutta. Koetan pelikorttia vielä ennen kuin menen ärrälle.
Hanki uusi puhelin pikku simillesi.