Mitä syntymäpäivälahjaksi siskon 3 vuotta täyttävälle pojalle?
Kommentit (8)
no entäs joku kirja, josta kuuluu myös lauluja, kun painellaan nappuloita?
siinä ei kulu muut kun kirjan patterit :-D
t. 2
näkyy mulla vain 3. Ja kaiketi tää lisäksi minkä nyt kirjotan -ap-
Just kirjotin pitkän vastauksen, mutta eipä tullut perille. Kirosana..
Noi äänikirjat on aika ärsyttäviä, pitää pahaa ääntä ja patterit kuluu hurjan äkkiä, ja uudet maksaa tietysti maltaita..
Meidän 3v tykkää Duplo-legoista, niillä rakentelee pitkät ajat. Samoin autot on mieleen, mutta niiden pitää olla kunnollisia, muuten rassaa renkaat ym heti irti. Palapelit on kans mieleen, mutta niistä pitäs vähän tietää että minkäkokoisia tekee jos tekee. Meidän poika ei osaa arvostaa saamiaan 15 palan pelejä, ne ovat hänen mielestään vauvan.. Kaveri itse tekee sujuvasti ja itse 50 palan pelejä, isommatkin menee jos on yksinkertanen piirretty kuva. Myös muumiastiat on mieleisiä, ne Arabian siis, ovat kestäviä lapsenkin käyttää.
Nuo ovat ainakin meidän 3,5-vuotiaalla pojallamme kovassa suosiossa ja siitäkin hyviä leluja, että niillä leikitään pitkään ja niitä on helppo täydentää myöhemminkin lisäosilla.
Mullakin näkyy jostain syystä vain muutama vastaus. Jotain häikkää taitaa olla.
Eli lasten tulisi olla tosi hiljaa. Toisaalta taas nuo legot ovat hyviä, kun heillä ei niitä ole.
Mutta osta Legoja jos niitä ei vielä ole. Ne kestää, ei saa rikki edes meidän kovakourainen poikakaan. Meillä on iso kasa Duplo-legoja, ja kovassa käytössä ovat päivittäin. Muistathan että niitä pieniä ei 3v kannata ostaa, vaan nimenomaan Duploja.
Vierailija:
Mutta osta Legoja jos niitä ei vielä ole. Ne kestää, ei saa rikki edes meidän kovakourainen poikakaan. Meillä on iso kasa Duplo-legoja, ja kovassa käytössä ovat päivittäin. Muistathan että niitä pieniä ei 3v kannata ostaa, vaan nimenomaan Duploja.
pidempiaikainen ilo kuin kirjoista
dvd-video yhdistelmä kuluu jos sitä käytetään samoin menee sähköä ja telkkari kuluu.. voihan vittu kun tuli taas mieleen miten sairaan säästäväisiä koko porukka on. Tekis mieli ostaa jotain tosi kallista niille pässinpäille -ap-