Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mitä eroa Reimatecilla ja Reiman peuharihaalarilla

Vierailija
20.03.2006 |

Siis ilmeisesti Reimatec kestää kosteutta paremmin ?

Onko lämpöisyydessä eroa, onko Peuhari lämpöisempi?

Käyttökokemuksia kaipailisin tästä Peuharista, kuinka polvet ja peppu kestävät Reimateciin verrattuna?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
20.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

käyttötestin tulos on se, että yhtä lämpimiä ovat, mutta peuhari vieläkin muhkea, mutta reimatec aivan litteä. Reimatecissä polvet kuluneet niin ohuiksi ettei kosteussuojasta ole tietoakaan :-( Peuharissa polvet kuluneet hieman, muttei edes haalistumaa värissä. Siis tästä edespäin talvihaalariksi itse valitsen peuharin, ja sitten kosteussuojatun haalarin vain välikaudelle. Ja toivon lumisia talvia etelässä jatkossakin..

Vierailija
2/4 |
20.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

llä tosi kalliita, mutta alesta kandee ostaa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
20.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Poikien vaatteet kuluvat enemmän...



Ihan vaan tota yhtä vastausta lukiessa tuli mieleen...

Vierailija
4/4 |
20.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mutta meillä (olen siis nro2) myös 2,5-vuotias tyttö on innokas kiipeilemään, laskemaan mäkeä ja touhuamaan 5-vuotiaan isonveljensä perässä. Harmittaa, vaikka olikin isonveljen reimatec alesta, että jäi yhden kauden vaatteeksi kun on kulunut puhki. Pikkusiskon peuhari sensijaan kestää vielä ens talven - jos ei jää pieneksi.



On toki niitäkin lapsia, jotka istuvat nätisti aloillaan ja tekevät koko talven lumikakkuja, meidän liikkuvat lapset eivät vain sellaisia ole. Silloin arvostaa sitä, että materiaalit kestävät leikkimisen.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä neljä kuusi