Tällaiset ystävänpäivät on surullisia
Ne muistuttaa kuinka yksin sitä on ettei edes yhtä ystävää ole. Ja kun on jo iäkkäämpi miettii kun sinä sanotaan että pitäisi olla arkunkantajat omasta takaa. Vaan eipä ole.
Onko muilla surullinen olo?
Kommentit (7)
Kerkeäähän niitä vielä saada. Liikkeelle vaan! Nokka irti omista ongelmista ja ulos. Päivä pitenee, tintit laulaa. Mulla on lintulauta täynnä ystäviä, iloinen olo tulee kun niitä seuraa ja jospa osa tuosta energiasta tarttuisi itseenkin, jaksaisi tehdä päivän työurakan. t. toinen vanha ja vähän raihnainenkin.
Vierailija kirjoitti:
Valitse tuhkaus.
Naurattaa niin, että on kuset housuissa.
Kun vähän vanhenet ja saat elämänkokemusta, viisastumisesta on kohdallasi turha puhua, niin ehkä tulet huomaamaan ettei tuhkaus tarkoita välttämättä muuta kuin että arkku kannetaan haudan sijasta ruumisautoon.
Linnut ja luonto yleensä ovat minunkin parhaat ja ainoat ystävät. Nyt ihana aurinkoinen aamu, kelpaa lähteä lenkille. Ostanpa pikkuherkun iltapäiväkahvilla nautittavaksi.
Vierailija kirjoitti:
Linnut ja luonto yleensä ovat minunkin parhaat ja ainoat ystävät. Nyt ihana aurinkoinen aamu, kelpaa lähteä lenkille. Ostanpa pikkuherkun iltapäiväkahvilla nautittavaksi.
Luonto on kyllä kaunis. Tuli jo ulkoiltua.Olisi vaan joskus ihanaa jutella oikein sydämensä kyllyydestä jonkin ihmisen kanssa.
Ystäviä saa jos ei jää kotiin. Ole aktiivinen. Tutustu netissä, harrastuksissa, missä vaan. Tsemppiä!
Mulla on kaksi kännykkää ja välillä soitan itselleni toisesta toiseen. Pidän aluksi molempia puhelimia korvalla ja sitten siirtelen sitä toista niin tuntuu, että juttelisi jollekulle
Valitse tuhkaus.