Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Pistää niin raivovihaksi

Vierailija
13.02.2017 |

Aikani kuluksi tuli selattua nettiä risttin rastiin. Ja eksyin taas vahingossa lukemaan Vilja Eerikan tapauksesta.

Nousi taas kyyneleet silmiin jonka jälkeen aivan silmitön viha nousi pintaan. Ensimmäistä kertaa elämässä voin rehellisesti sanoa, että jos mahdollisuus annettaisiin, niin nautinnolla ampuisin V.E.n isää ja äitipuolta päähän. Enkä katuisi yhtään, enkä tuntisi sääliä.

En pysty millään käsittämään niitä ihmisiä jotka lapsia vahingoittavat!! Miksi sellaiset ihmiset eivät vain tajua vetää itseään kiikkuun? Miksi esim pedofiilejä ei vain lopeteta?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
13.02.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Elämän tosiasioita: ei KUKAAN näe ITSEÄÄN pahana ihmisenä. Ihmiset pystyvät aina perustelemaan toimintansa oikeutuksen jotenkin. Lapsen pahoinpitely nähdään kasvatuksena ja kurinpitona, seksuaalinen hyväksikäyttö opetuksena tai yhteisymmärryksenä tehtynä nautintona jne.

Nämä ihmiset eivät "ymmärrä vetää itseään kiikkuun", koska ihmisluonto toimii niin, että käytännössä mille tahansa toiminnalle voi löytää oikeutuksen.

Vierailija
2/4 |
13.02.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mun käy sitä äitiä myös sääliksi. Yritti pelastaa lastaan, mutta kukaan ei uskonut :( en tiedä mitä itse olisin tehnyt vastaavassa tilanteessa.. Varmaan kaapannut sen tytön ja vaan hävinnyt johonkin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
13.02.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Samoin, olisin toivonut että olisivat saaneet kuolemantuomion. Valitettavasti meillä ei ole tuota rangaistusta, ehkä tulevaisuudessa. Toivottavasti muut vangit ottivat tulijat vastaan, no en kerro miten.

Vierailija
4/4 |
13.02.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Siitä vaan eroilemaan ja uusperheilemään, jollekin lapselle se paskanakki taas pian napsahtaa.