Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Vihaan vieraita jotka eivät osaa tulla ajallaan!

Vierailija
04.02.2017 |

Tullaan pari tuntia etuajassa tai myöhässä.

Miehen kaverin piti tulla kylään viideltä. Meillä oli muutakin tekemistä tänään ja hirveällä kiireellä kiirehdittiin kotiin viideksi. Koko aamu meni myös siivotessa.

Eipä näy vieläkään. Tunti sitten laittoi viestin, että ihan kohta on tässä.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
04.02.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Nykyään jos ei ala sovittuun aikaan kuulumaan, soitan ja kysyn missä viipyy. Turha siellä odotella jos tulija ei viitsi ilmoittaa myöhästymisestään.

Vierailija
2/4 |
04.02.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jotkut eivät ymmärrä, että ihmisillä on muutakin tekemistä, kuin odotta heitä saapuvaksi. Elämme itsekkäitä aikoja. Ellei kyse ole jostain onnettomuudesta, tai ylipääsemättömästä esteestä, odotan vierailta huomaavaisuutta ja saapumista etukäteen sovittuna ajankohtana. Ilman soittoa odotan maksimissaan n. 30 min, sen jälken on vastaanotto ohi! Adios!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
04.02.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Aika paha oli myös isäntäpari joka ei ollut ite viel saapunu kotiin (tai siivonnut, valmistanut tarjottavia tms) kun ekat vieraat saapu juhliin ihan kutsussa ilmoitettuun aikaan :D ja kyseessä siis ihan juhlat eikä mikään "tuu kahville kolmen maissa" -kutsu

Vierailija
4/4 |
04.02.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mua taas ärsyttää se, että kun menemme sovittuun aikaan, niin isäntäväki on omissa touhuissaan ja hommaavat kaikenlaista muuta sen lisäksi, että valmistavat tarjottavat ja kattavat pöydän. Keskustelusta ei tahdo tulla mitään ja siinä vaiheessa kun on päästy pöytään kello on jo vaikka mitä. Meille kun tulee vieraita kaikki on valmiina ja voimme aidosti seurustella rauhassa vieraiden kanssa.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän neljä seitsemän