Maksoitko "ilmaisella" EasyParkilla? Varaudu yllätykseen! KOKEMUKSIA!!
Piti rekisteröityä tähän, koska erään kylpylän parkkis oli muuttunut maksulliseksi (suomalainen asiakashan ei tällaisesta narise) eikä maksukortti toiminut pankkiyhteysvian takia.
Ensinnäkin EasyPark lisää parkkimaksun päälle oman kulunsa ennen kuin veloittaa ne tililtäsi. Toki parkkimaksu voi EasyPark-palvelun kautta jäädä edullisemmaksi, koska sen voi katkaista toisin kuin muilla maksuvälineillä suoritetun maksun.
MUTTA MUTTA: vuoden käytön jälkeen EasyPark muuttuu kuukausimaksulliseksi eli maksat, vaikket pysäköisikään. Tästä onneksi tulee tekstiviesti, mutta maksullinen palvelu pitää puhelimitse perua EasyParkin asiakaspalvelusta.
Varmaan aika moni maksaa enemmän kuukausimaksua kuin itse pysäköinnistä.
Onneksi täällä "maaseudulla" on toistaiseksi riittänyt pysäköintikiekko. :D
Kommentit (4)
Hyvä tietää. Latasin sen syksyllä työasioissa liikkumista varten, mutta hyvin vähän sitä käytän. Enkä todellakaan hakua maksaa siitä, että käytän sitä vain satunnaisesti.
miten tuon saa peruutettua? entä paljon kk maksu on?
Ikinä ei pidä sekaantua mihinkään maksullisiin pysäköintipalveluihin: Löytyy myös kylpylöitä, joihin autoilijatkin ovat tervetulleita.
Easy Parkin asiakaspalvelu on erityäin huono !
Ensinnäkään sinne ei voi soittaa viikonloppuna ja lisäksi he eivät vastaa sähköposteihin !
Reklamaatioihin vastaaminen heillä,on tuskallista ja selkeää vastausta esim. järjestelmän virheisiin ei saa !
Pyrkimyksenä näyttää olevan asiakkaan laskuttaminen, ei virheiden korjaaminen.
Heidän kännykkäkäyttöiden systeeminsä on täynnä virheitä ! Suosittelen maksamaan edelleen kolikoilla jos se on mahdollista.