Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Täällä linkki oikeasti kuumaan ja kauniiseen "etniseen" tyttöön.

Vierailija
08.01.2017 |


Miksi tämmöset ei osallistu Miss Helsinki kisoihin?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
08.01.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei tarpeeksi rikas kulttuurisesti?

Vierailija
2/4 |
08.01.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Süvakit eivät voi sietää "etnisiä" naisia jotka ovat kantasuomalaisen miehen silmään, kuten sketsin oikein viehättävä leidi.

Mustassa säkissä kiukutteleva somali tai transulertsanokka sen olla pitää että kelpaa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
4/4 |
08.01.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ehkä toi etnonainen on osallitunut johonkin kilpaan, ehkä ei kiinnosta, ehkä osallistuu vielä joskus. Mistäpä me sen tiedämme. Nuo edelliset 10 voittajaa tässä kisassa ovat nopean Google-haun perusteella aika samasta puusta niin kai sitä haluttiin jotain erilaista. Aika paljon on ollut kohumissejä ja siitä imagosta varmaan halutaan aktiivisesti eroon, joten se varmasti painaa. Valintatiimiin on kuitenkin kuulunut tänä vuonna Miss Maailma-tittelin voittanut Ida, joten selkeästi on käynnissä vähän isommille vesille pyrkiminen, ettei tarvitse taas ryvettää brändiä Seiskan otsikoissa.

Ihan sivuhuomautuksena: missikisoissa ei etsitä kauneinta naista vaan edustavinta eli kriteereinä ovat myös luonne, yhteiskunnallisuus, taitavuus, älykkyys yms. Tämän takia suomalaiset missit harvoin enää pärjäävät maailmalla, koska meillä keskitytään liikaa vain ulkonäköön.

Kävin katsomassa Miss Helsinki-kisan sivuilta valintakriteerejä. Tänä vuonna on korostettu ulkonäön lisäksi sporttisuutta eli sen luulisi painavan vaakakupissa.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi kolme seitsemän