Lounasravintola lapsiperheelle Keravalla
Tarkoitus mennä sunnuntaina tuttavaperheen kanssa lounaalle johonkin ravintolaan Keravalle. Mitä vaihtoehtoja on? Tarkoitus syödä pitkän kaavan mukaan ja koska mukana lapset, heille olisi hyvä olla jotain viihdykettä. Tiedän, että siellä on Rosso, mutta onko muita vaihtoehtoja?
Kommentit (3)
Siis muihin Keravan paikkoihin verrattuna, että siellä käydään miehen kanssa kahdestaan, eikä mun mielestä oikein lapsille mitään syötävääkäät.. Kaikki jotain karitsaa yms, mutta onnelliseen kanaan tai seireeniin voi mennä!
Ne on kivoja paikkoja! Niin tai provencale! Ainakin ihanat pizzat! Ja muutenkin viihtyisä ravintola!
Eli mihin tahansa muualle menisin lasten kanssa, paitsi Pohja Heimoon, sinne sitten aikuisten kesken nauttimaan iahnista ruoista!
on siellä ainakin Kana, jossa pääasiassa kanaruokia, mutta hyviä. Sitten on Seireeni. Ja rautatieaseman lähelle on tullut uusi ravintola, jota kehuttu. ja sitten on kauppahallissa vielä yksi paikka, jonka nimeä en myöskään muista... :) terv. ex-keravalainen