Modet ovat hälytystilassa itsenäisyyspäivän johdosta.
Naisitusta on lisätty itsenäisyyspäivän takia Aihe Kielletty ylläpidossa. Kaikkinaiseen totuudenkertomiseen on nollatoleranssi. Sensuurinappulaa käytetään madalletulla sensitiivisyydellä. Terveisin ylläpito.
Kommentit (11)
Itsenäisyyspäivä on Sanomalle myrkkyä.
Joo. Eilen sain tiedon pääsy kiellosta ja käyttöoikeuksien puuttumisesta aivan viattomasta kommentista.
Ps. Kaikki Saara Aaltoa kritisoivat saavat bannit. Myös turvapaikanhakijoita, Sipilää sekä hallituksen työttömiä vastaan kohdistetut pakoitteet aiheuttavat bannin välittömästi. T. ylläpito.
Liipasinherkkää porukkaa. Typerät alapeukuttajat! (and that was humor)
Kantsii valita sanansa hyvin tarkkaan ja käyttää mieluummin kiertoteitä kuin sanoa suoraan de factoja. :)
Vierailija kirjoitti:
Itsenäisyyspäivä on Sanomalle myrkkyä.
Kun olin nuori, itsenäisyyspäivä ja veteraanit olivat Sanomalle piikki lihassa Neuvostoliiton vuoksi. Sanoma oli kovimpia venäjän nuoleskelijoita koko maassa tuohon aikaan.
Nykyään itsenäisyyspäivä on Sanomalle kova pala, koska se erottaa meidät EU:n rajattomasta monikultturismista.
Äsken poistui se "älkää ihastuko irakilaismiehiin ketju" jostain syystä..
Vierailija kirjoitti:
Natsien rähinäpäivä tulossa. Toivottavasti ei tule uhreja.
Minkäköhän laidan edustajat perinteisesti riehuvat itsenäisyyspäivänä?
Ne on hälytystilassa kun saapuu uusi 50tuhannen satsi rikastuttajia. Läskitoosat rasvataan valmiiksi ottaan joukkorikastus.
Natsien rähinäpäivä tulossa. Toivottavasti ei tule uhreja.