Leffa jonka aikana nukahditte?
Aloitan:
Fast & Furious 7
Mad Max
Interstellar
(kaikki leffateatterissa valitettavasti)
Kommentit (28)
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Aloitan:
Fast & Furious 7
Mad Max
Interstellar
(kaikki leffateatterissa valitettavasti)Eka LOTR. Kaksi kertaa yritin ja nukahdin. Lukeminenkin takkuaa, en ymmärrä.
Haha, tässä sen näkee miten erilaisia mieltymyksiä on. Mä taas ahmin ne leffat ja kirjat. Tosin se viimeinen Hobitti-elokuva oli niiiin tylsä..
Ap
Heitä joku kotimainen, ihan mikä vaan kotimainen, niin mä huudan bingo!
Vierailija kirjoitti:
Heitä joku kotimainen, ihan mikä vaan kotimainen, niin mä huudan bingo!
Miksei Suomessa tehdä oikeasti hyviä leffoja? Sellaisia, joissa ei ole aina joku alkoholisti pimeässä kellarissa ryyppäämässä ja hautomassa itsemurhaa.
Mikäli kärsit unettomuudesta , katso:
Terrence Malick'in "The Tree of Life ".
Toimii.
Ei edes Brad Pitt / Sean Penn esiintymässä tässä elokuvassa jaksa pitää mielenkiintoa yllä.
Kroooohhh........
En oo kauheasti nukahdellut elokuvia katsoessa, mutta nämä kaksi tulevat mieleen: Ilmestyskirja. Nyt ja Oliver Stonen JFK. Syy taitaa olla se, että leffat tulivat niin myöhään telkkarista (Jonnet ei muista!), että pimeässä pehmeällä sohvalla istuen tuli uni. Ilmestyskirja. Nyt. kahdesti. Kolmannella kerralla katsoin sen sitten loppuun, eli en ole enää pimennossa. JFK:ta en ole nähnyt loppuun.
Veteen Piirretty Viiva. Herranjestas että oli pitkäveteinen elokuva. Nukuin siitä varmaan tunnin ja silti se kesti tuntitolkulla.
Gladiaattori, tosin olin silloin superväsynyt palattuani viikonloppureissusta.
Interstellar-näytöksessä oli hilkulla etten nukahtanut istuvilleni, oli niin jumalattoman tylsä leffa ja ihan liian pitkäksi venytetty. Traumaattinen kokemus suorastaan ;(
Yhden kerran leffateatterissa, beverly hills kyttä, joskus muinoin. Kotona vähän väliä nukahtelen leffan ääreen :)
Kaikki kotona :-( En vaan pysy hereillä. Elokuvateatterissa käyn vain harvoin ja valitsen takuulla kiinnostavan, joten siellä en nuku, jännittävä tilannekin :-)
En nukahtanut, mutta tooooooodella tylsä leffa oli Väkivallan vuosi. Mies selas välillä nettiä leffassa...
Eka LOTR. Kaksi kertaa yritin ja nukahdin. Lukeminenkin takkuaa, en ymmärrä.