Tällainen on uusi ykkösrouva Melania Trump
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/20161110200025323_ul.shtml
Tapio Karhapää: Sen verran voisit vaivautua tutustumaan yhdysvaltalaiseen vaalijärjestelmään, että löytäisit seuraavat kaksi faktaa:
1. Hillary Clinton sai valtakunnallisesti enemmän ääniä kuin Donald Trump.
2. "Aika paljon" oli naisten ääniäkin joukossa, mutta väitteesi on melko perustelematon, ennen kuin tutkit osavaltiokohtaiset äänestystulokset kunnolla.
Fakta 3/2: Donald Trumpin väite siitä, että presidentinvaali on "järjestetty" (engl. rigged) on siinä mielessä aivan totta, että järjestelmä on ollut jo yli 200 vuotta täysin kelvoton. - Sinänsä kummallista, ettei Donald Trump kiistänyt äänestystulosta nyt, kun hän hävisi - tai siis "voitti".
Kommentit (9)
Vierailija kirjoitti:
Tällainen on uusi ykkösrouva
Olen samaa mieltä kanssasi! Todella edustava pari First Lady ja myös hänen miehensä !
No nyt on kerrankin edustava First Lady, ja tämäkös suvakisteja harmittaa...
http://static.iltalehti.fi/ulkomaat/MELANIATRUMPIAaop_ul.jpg
Tällainen on uusi ykkösrouva
Melania on selvästi ottamassa Laura Bush -roolia. Sitä hän itsekin sanoo, ettei pyrikään olemaan mielipidevaikuttaja tai poliittinen hahmo. Varmaan jotain sievän naisellisia projekteja tiedossa, jotka ei herätä kuin positiivisia tunteita ihmisissä kuten Laura Bushin lukutaitokampanja.
Muuten olen lukenut, että kenelläkään ei ole negatiivista sanottavaa Melaniasta. Hän on kuulemma ystävällinen ihminen, jossa ei ole yhtään "nenä pystyssä" -piirteitä.
Vierailija kirjoitti:
Donald Trumpin väite siitä, että presidentinvaali on "järjestetty" (engl. rigged) on siinä mielessä aivan totta, että järjestelmä on ollut jo yli 200 vuotta täysin kelvoton.
Se on United STATES of America, joten osavaltioilla pitää olla vaaleissa painoarvoa. Muuten kaikki valta olisi Kalifornialla ja New Yorkilla.
Kaunis, naisellinen nainen joka on myös äiti. Mitä väliä jollain vanhoilla kuvilla on? Välittäisin jos nyt olisi viime aikoina poseerannut tissit paljaana jossain julkisesti. Tulevaisuudessa tulee olemaan vaikeaa löytää nainen joka ei olisi nuorempana esitellyt kaikkia vartalonosiaan vähintään instagramissa tai lähettänyt kuvia poikaystävälle, tai peräti videoita.
Oikeista nakukuvista näkyy että silarit on hankittu ja ehkä muutenkin kirurgisesti paranneltu GQ:ssa poseerasi strategiset paikat peitettyinä Trumpin yksityiskoneessa.
http://www.gq-magazine.co.uk/article/donald-trump-melania-trump-knauss-…
Tällainen on uusi ykkösrouva