Kuka alkais siivoomaan mun kanssa?
Keittiö pitäisi siivota kunnolla ja pestä laittiat, ja muu kämppä (130 neliötä) imuroida ja pyyhkästä vessat. Ei jaksais.
Kommentit (7)
Vähän kerrallaan! Ei niitä lattioita tarvi välttämättä niin usein pestä, imurillakin tulee jo paljon siistimpi ilme! Tee vaikka vaan "järjestelysiivous", sekin nostaa mielialaa. Samaa täällä yritän, nyt on jo yhden vessan lavuaari pesty ja melkein järjestelty. Lattiat jätän suosiolla pesemättä kun ei huvita!
Et kai sä selvinpäin meinaa siivota? Tylsää.
Vierailija kirjoitti:
Et kai sä selvinpäin meinaa siivota? Tylsää.
Taidan tällä kertaa koettaa selvinpäin, illalla on vielä menoa, johon ei huppelissa viitsi mennä :)
Mä siivoon sun kanssa! Nyt lähen järjestää pyykkiä! Lattiat pestään myöhään illalla viinilasin kera, kuivuu rauhassa ettei heti lähmitä!😉
Mä sain juuri siivottua tai vielä pitäisi kissan vessa pestä ja siinä samalla sauna+pesuhuone. Juon pari lasia viiniä ensin niin jaksaa hyvin taas.
Ja jotain hyvää musaa kuulokkeisiin?