Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Ostin viime vuonna uuden säästöpossun ja huh, mikä järkytys

Vierailija
11.10.2016 |

Olen laittanut oikeastaan kaikki kolikot sinne ja välillä laitan seteleitäkin "pahan päivän varalle". Possu on tosi iso, mutta aamulla olin laittamassa muutamia kolikoita sinne ja huomasin sen olevan täynnä. Mielenkiinnosta aloin sitten laskemaan rahoja!

Ja huh... Olen aina ajatellut olevani vähän köyhä, mutta sieltähän löytyi viisi viidenkympin seteliä, useampi kahdenkympin seteli ja toooooosi paljon kolikoita. Summana 912,35 euroa..... :D Ihan mukava ylläri näin ennen joulua! En tiedä olenko tosi tyhmä, koska olisihan tuon rahan voinut käyttää ehkä paremmin vai olenko aika fiksu että olen jemmannut tuollaisen säästön.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
11.10.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei köyhällä oo mahdollisuutta jemmata paperirahaa säästölippaaseen...

Mutta pikkukolikoiden jemmailu auttaa sekin, perheen reissut tehdään niillä.

Vierailija
2/3 |
11.10.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Seuraavaksi laitat rahat poikimaan pesämunaksi. Vaikkapa tänne http://www.seligson.fi/suomi/rahastot/rahes_brands.htm . Siitä se lähtee =D.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
11.10.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Fiksu tähän asti. Nyt jos tuhlaat kaiken kerralla, olet tyhmä.