Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miten tori.fi;ssa toimitaan?

Vierailija
09.10.2016 |

Olen parin viikon aikana vastannut viiteen vuokrata halutaan -ilmoitukseen omasta mielestäni täysin asiallisesti. Kerron, millainen asunto minulla on tarjolla, koska se vapautuu, missä kunnossa se on ja paljonko pyydän vuokraa + mikä on vesimaksu. Vuokra on kohtuullinen, alueen keskitasoa tai ehkä vähän jopa alle, koska asunnossa ei ole parveketta.
Yksikään asuntoa hakeva ei ole millään tavalla kommentoinut tyyliin "kiitos, mutta etsin pienempää/saunatonta/kauempana keskustasta sijaitsevaa asuntoa". Kukaan ei ole vastannut mitään.
Laitoin asunnon oikotielle vuokrattaviin ja heti tuli 5 asiallista yhteydenottoa, huomenna käyn näyttämässä asuntoa kahdelle ehdokkaalle, joten ei se mitenkään surkea voi olla, kun toisella sivustolla siitä oltiin kiinnostuneita.
Vai onko tori.fi:ssä vain tapana jättää vastaamatta viesteihin, jos ei kiinnosta?

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
09.10.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

On monilla tapana. Minäkin olen muutaman kerran syyllistynyt moiseen käytöstavattomuuteen kun olen jäänyt miettimään ostanko vai en ja sitten aika vaan kuluu ja lopulta en viitsi vastata kun aikaakin on kulunut.. Mutta typeräähän se on.

Vielä raivostuttavampia on nämä "otan tämän" viestit. Ei moi, ei terveisin.

Jotkut teinit ilmeisesti siellä niitä lähettelee.

Ei sellaisiin kannata vastata ollenkaan.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän seitsemän neljä