Miltä kumppanisi haisee?
Ootteko koskaan miettiny sitä, että kumppanin valintaa säätelee osittain feromonit? Haiseeko teidän kumppanit hyvältä. Ite oon huomannu mielenkiintoisten miesten haisevan omaan nokkaan tosi hyvälle, siis niiden hiki on ollut semmosta hyvän tuoksuista. Ootteko huomannu vastaavaa?
Kommentit (5)
Olen nainen ja parisuhteessa naisen kanssa... hän tuoksuu käsittämättömän hyvältä. Ominaistuoksu on jotenkin erityisen ihana, käytän mielelläni hänen vaatteitaan jotta ajatukseni hyppivät hänessä työpäivänkin aikana.
Vaikka feromoneja ei haistaisi niin silti kumppanin ominaishaju on jotenkin niin puoleensa vetävä. Kaikki kumppanit on mielestä tuoksunut hyville. Pahanhajuisia kumppaneita ei ole ollut.
Mitäs jos ei ole hajuaistia? Menetin hajuaistini 10v sitten kun kalloni murtui onnettomuudessa. Olen miettinyt milläköhän avuilla juuri tuon miehen valitsin..
Mun mies tuoksuu aivan ihanalle! Siis ilman mitään hajusteita. Välillä pitää vaan ihan nuuhkimalla nuuhkia... :D
Vieraisiin miehiin en juurikaan kiinnitä huomiota, mutta tuoksullaan joku saa joskus pään kääntymään.
Feromonit itsessään ei haise tai tuoksu. Jonkun hiki voi tuoksua ihanalle omaan nenään siksi, että ne huomaamattomat feromonit ovat saaneet pääsi sekaisin :)