Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

voisiko joku auttaa kateus-asiassa...Miksi menetän kaikki

Vierailija
06.03.2006 |

ystävyyssuhteeni siihen että meillä on perheellä kaunis talo, omaisuutta, yms. Aina siihen pisteeseen asti menee hyvin joka kerta kunnes ystäväperheet tulevat käymään meillä tms.On todella ikävää kun tuntee löytäneensä mukavan ihmisen jonka kanssa juttu kulkee ja joka kerta meille käy näin!!!!!!!!!Mitä tehdä?Emme kuitenkaan koskaan puhu että meillä menisi hyvin tai emme ole leuhkoja.Tilanne alkaa siitä että perheet alkavat sanoa pieniä piilovit.....luja, ja sitten ei enää vastata puhelimeen jos kysyy kuulumisia tms.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
06.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

leveillä omaisuudellasi. Sorry vaan, sellaisen kuvan annat. Joten ymmärrän hyvin näitä ihmisiä, jotka tuntevat ehkä, että ystävyytenne kumisee tyhjyyttä... Kyllä tosi ystävyys varallisuus erot kestää, mutta tollanen turha leveily aiheuttaa enemmän ärtyneisyyttä kuin kateutta. Ja kertoo susta aika paljon, että ITSE tulkitset käyttäytymisen kateudeksi.

Vierailija
2/3 |
06.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

muille, vai oletko vain se ottava osapuoli? Oletko oikeasti kiinnostunut siitä, miten toisella menee vai vuodatatko vain omat asiasi vastapuolelle. Aidon kiinostuksen kyllä erottaa teeskennellystä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
06.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

ku ollaan jo ystäviä. Vaikka ollaan tunnettu jo vuosia. nyt kun ollaan jo siinä iässä, että on kohtuu hyvät duunit ja tulot ja ollaan rakennettu talo. Nyt se kateus tulee esiin, vaikka omilla ansioilla kaikki on saatu aikaiseksi. Silti näitä kateellisia löytyy. " Taas teillä on uusi sohva tai uudet verhot ja kuin sä voit ostella vaatteita noin paljon."



Sitten alkaa yhteydepito vähenemään ja meitä ei koskaan kutsuta vierailulle.



Uusista ystävistä en edes uskalla haaveilla. Se on kai sitä suomalaista

perikateutta.