G: MIKÄ ON IHANIN SUKLAA?
Kommentit (9)
Vierailija:
Anthon Bergin mansikka-samppanja suklaakiekot, yksittäinpakatut!
Saa laivalta ja Stockalta.
esim nougat-marsipaani, ananas-marsipaani, rommi etc. Niitä ei ihan joka paikasta saa, mutta Stockalta nyt ainakin ja joistain isoista tavarataloista joissa laajempi valikoima.
" läskiaddiktit" (olipa jälleen asiallinen vastaus!)
Enkä muuten ole läski. Suklaa on myös terveellistä. Kohtuus kaikessa, kontrollifriikki!
Mun suosikki on bounty. Ihanan kookosmainen maku, myös mariannet suklaatäytteellä on hyviä
Vierailija:
Ei 29 kiukuttele itselleen. Poistettu viestiketjusta viesti, jossa luki pelkästään läskiaddiktit. Sitä vain ihmettelin, että miksi piti jonkun tulla kommentoimaan asiallista keskustelua hyvästä aiheesta.
Ja siitä suklaan terveellisyydestä: Suklaalla on monissa eri tutkimuksissa todettu olevan hyviä terveysvaikutuksia, mutta toki kohtuudella nautittuna. Ainakin yksi tutkimus kyseisestä aiheesta oli julkisuudessa vuoden 2000 alussa.
NAUTTIKAA SUKLAASTA JA ELÄMÄSTÄ!
Sitten kerran söin kaverilla sellaista Saksasta tuotua pähkinäsuklaata, jossa oli vaalean lila päällys, jossa luki jotain valkoisella.
Se oli NIIN TAIVAALLISTA! Syötiin koko levy hotkaisemalla. Vitsit kun en muista sen nimeä, onko joku muu syönyt mitään samankuuloista?:)
Parasta on tietenkin Fazerin Irish Coffee-levy..
Anthon Bergin mansikka-samppanja suklaakiekot, yksittäinpakatut!
Saa laivalta ja Stockalta.