Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Enneunista, pelottaa :(

Vierailija
02.03.2006 |

Olen nyt parin kuukauden sisällä alkanut nähdä kamalia asioita. Meditoidessa näin muutaman kerran miten jokin auto tuli minua kohden. Näin ajovalot todella lähellä. No, vähän sitä mietin mutta en sitten sen enempää. Vaan viimeyönä, kun en saanut unta, ja mietiskelin asioita vuoteessani, taas tuo sama toistui. Aivan yhtäkkiä näin selkeästi, miten autoa ajaessani vastaantulevalta kaistalta tuleva auto kääntyikin omalle kaistalleni. Ja oli niin lähellä, että lopputuloksena olisi varmasti törmäys. Tämä tapahtui isolla maantiellä ja vauhtia oli ainakin se sallittu 80 km/h. Tuo ei siis olllut unta, vaan olin hereillä kun se äkkiä ilmaantui näkökenttääni.



Todettakoon, että äitini näkee enneunia, samoin sillä puolen sukua on muitakin " kykyjä" . Itse kykenen näkemän ihmisten tulevaan, harvemmin unessa, yleensä ihan valveilla. Ja nyt pelottaa että mitä jos tuo näky joka piinaa, onkin välähdys omasta kohtalostani? En ole itse koskaan ollut kolarissa eikä lähipiirissäni ole myöskään näitä kolareita sattunut, joten se asia ei voi tulla mistään todellisesta elämästä. Pelottaa. Tuota tilannetta sitten yöllä mietin ja tiedän, että jos se tapahtuu kuten näyissäni, minulla ei ole minkäänlaista mahdollisuutta selvitä törmäyksestä tai välttää sitä. Auto on niin lähellä ja yllättäen omalla kaistallani.



Voisiko joku auttaa jotenkin. En halua joutua kolariin enkä kuollakkaan vielä :(( Autolla ajokin jo alkaa pelottamaan tuon takia. Ahdistaa todella paljon.

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla