Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Järkyttävimmät pukeutumis/meikkaus/hiustenlaittomokat?

Vierailija
16.08.2016 |

Eli pöljintä mitä olette nähneet?

Itselleni tuli mieleen meikkijuttuja lukiessa, kuinka yläasteella eräs kiusaajani (kiusasi mm. siitä kun en meikannut tai pukeutunut muodikkaasti kuten monet muut) sai toiseen silmään silmätulehduksen. Ei saanut/pystynyt meikata silmää. Mitä teki tyttö? Meikkasi itsensä muuten (silmään luomivärit, ripsarit jne) MUTTA toisen silmän, tämän kipeän, jätti kokonaan meikkaamatta. Kyllä tuli mielessä vähän naureskeltua, niin oudolta se näytti ja tyyppi itse aina kiusannut minua kun en ymmärtänyt meikeistä ja muodista. :D

Kommentit (11)

Vierailija
1/11 |
16.08.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ensimmäisenä tulee mieleen tietyt trendit, jotka omaan silmääni ovat kammottavia. Esim. vahvasti kynällä piirretyt kulmakarvat ja melkein valkoisiksi maalatut huulet. Vaatteista tulee mieleen uggit ja perspakarat paljastavat minishortsit. Onhan näitä.

Tietysti makuasia, mieltääkö nämä edellä mainitut "mokiksi".

Vierailija
2/11 |
16.08.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pakarashortsit eivät sovi kenellekään, kamalampaa vaatetta saa hakea. Sellaisia en ole kyllä jalkaani laittanut enkä laita.

Meikissä kamalinta on piirretyt kulmakarvat, paakku-ripset/liian pitkät ripset ja valkeaksi maalatut huulet.

Hiuksissa kamalinta liika tupeeraaminen. Ällöttävin kampaus aikuisella on kaksi lettiä tai nutturat "korvina"

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/11 |
16.08.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Legginsit. Piste.

Vierailija
4/11 |
16.08.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

vähäx pöljää

Vierailija
5/11 |
16.08.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Överinudehuulet, teinigoottipandameikki (sellainen TODELLA PAKSU pikimusta rajaus), väärän värinen meikkivoide, paakkuiset ripset, liian paljon poskipunaa ja varjostusta naamassa varsinkin jos huolimattomasti häivytetty niin tosi tökerön näköistä.

Kun luonnostaan vaaleatukkainen on vetänyt hiuksensa mustaksi ja näyttää kaljuuntuvalta, kun tyvikasvu alkaa puskea.

Vierailija
6/11 |
16.08.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mieleeni tuli se tv-mainos, jossa Mungo-Anna esiintyy. Hänen tyylinsä ei ole suinkaan pahimmasta päästä, mutta sitä mainosta katsoessa tulee mieleen, että hänen meikki- ja kampaustyylinsä on jotenkin tunkkainen ja vanhanaikainen: ripsipidennykset, paljon meikkiä sekä kiharrettu ja käherretty tukkalaite, jossa on varmaan pidennyksiäkin. Tulee mieleen Ruotsin miljonääriäiti Maria Montazami.

Anna ei tarvitsisi tuota meikkimäärää. Hän yrittää selvästikin näyttää huolitellulta, mutta tuollainen tyyli saa ihmisen näyttämään ikäistään vanhemmalta.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/11 |
16.08.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Liian vaalea meikkivoide ruskettuneella kesäiholla. Näyttää siltä kuin koululainen meikkaisi ensimmäistä ertaa äitinsä meikeillä.

Rehottavat reisikarvat, vaikka sääret ovat siloisiksi ajetut.

t. mies

Vierailija
8/11 |
16.08.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itselläni teinivuosien sinimustat hiukset. Olen luonnostani pisamainen punapää. Luoja.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
9/11 |
16.08.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Nää helvetin instagram-Baddiet, ja nyt tää trendi on siirtynyt näihin 12-16v kimuleihin. Kuvissa joo näyttää ehkä kaikkine muokkauksineen hyvältä, mutta näkisittepä livenä. 

Vierailija
10/11 |
16.08.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Överit kulmakarvat ja topattu peppu. Liian avara kaula-aukko. Asuun sopimattomat kengät. Kirpparivaatteet 80-luvulta.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
11/11 |
16.08.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pukeutumisessa:

- läpinäkyvät rintsikan olkaimet tuubitopin kanssa.

- Liian pienet vaatteet varsinkin isokokoisella ihmisellä.

- tissivyöt

- eläinkuvio päästä varpaisiin

- fiorellavaatteet

Meikissä:

- piirretyt ohuet kulmakarvat

- väärän värinen meikkivoide/meikkivoiderajat

- nudehuulet pienissä huulissa

- koko silmän rajaus mustalla kajaalilla, varsinkin pieniin silmiin

Hiuksissa:

- kouvolatukka

- kaksivärinen tukka räikeällä erolla, kuten blondi + pinkki, tai blondi + musta, tai musta + sininen, ym.

- selvästi hiuksista erottuvat pidennykset

- blondattu, keltaiseksi jäänyt tukka

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme seitsemän kuusi