Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Ihminen voi valita, kehen rakastuu jos vain tarpeeksi haluaa.

Vierailija
15.08.2016 |

En ymmärrä esim. pareja, missä joku lähemmäs 30-vuotias mies (vaikkapa 28-vuotias) "rakastuu" 19-22-vuotiaaseen tyttöön. Kyllä pitäisi pystyä miettimään sitä, että ihmisen aivot kehittyvät 25-vuotiaaksi asti eikä antaa tunteille valtaa. Miehen pitäisi siis päättää rakastua 25-vuotiaaseen. 25-vuotiaan aivot ovat jo kehittyneet, joten rakastuminen sen ikäiseen on luvallista. Miettikää siis näitä asioita ennen kuin kehitätte tunteita jotakuta kohtaan.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
15.08.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei voi.

Vierailija
2/3 |
15.08.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei tunteille mitään voi, MUTTA sen voi valita antaako tunteen olla ja mennä vai lähteekö tunteensa orjaksi, toteuttamaan lihallisia himojaan.

Ärsyttää joka kerta, kun joku vastuuton heikkoluuseri selittää pistäneensä koko perheen paskaksi ja rikkoneensa lapsilta kodin jonkun uuden kullin/pillun vuoksi, koska TUNTEILLE EI VOI MITÄÄN nönnönnöö.

Itse valitset teetkö mitään tunteidesi kanssa vai et.

Sama myös nää "rakkaus ei katso ikää"-parit, joissa nuorempi osapuoli on vielä alaikäinen tai alle 20v toisen ollessa huomattavasti vanhempi.

Se vanhempi on vaan typerä ja nolo, heikko ihminen joka ei kykene rationaaliseen ajatteluun saati päätöksiin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
15.08.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

En usko, että tuo on totta, mutta vaikka se olisikin, rakkaus ei itsessään takaa vielä yhtään mitään.

Mutta Ikiksen provohan tämä taas oli.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi viisi yksi