Töihinmeno kauhistuttaa, koska joudun näkemään taas ihastukseni (joka on ruvennut vihaamaan minua)
Tämä mies on lomani aikana katkaissut yhtäkkiä kaiken yhteydenpidon, ennen viestittelimme välillä "harmittomasti". Muutenkin olen muutamista asioista huomannut, että hänen tunteensa ovat kuolleet ja päinvastoin, hän taitaa nyt vihata minua. Tosi kivaa palata töihin, jossa joudumme työskentelemään yhdessä.. Onko muilla kokemusta vastaavasta? Miten minun kannattaisi käyttäytyä, yrittää vältellä häntä vai olla normaalin ystävällinen? Pitipä mennä ihastumaan työkaveriin, tyhmä minä.
Kommentit (13)
Oletko se työkaveriin ihastunut jonka aloitus venyi sivujen pituiseksi?
Onko se se tyyppi joka ehdotti tapaamista ja sä flippasit ja aloit pommittaa viesteillä?
En oo laittanut aiheesta aiemmin viestiä. Kyllä uskon, että hän vihaa. Ennen lomaa taisi olla muhun rakastunut eikä osaa ilmeiseti olla kun joko tai. Itse toivoisin, että voisimme olla kavereita keskenämme..
Ap
Vierailija kirjoitti:
Juhannusheilako se siellä?
Oh, ihan sydän hypähti! Voisiko olla....? Päästäisiinkö taas kunnon palstasessioon. Voi, kunpa tämä olisi totta!
(Hankin elämän sitten syksymmällä. Ihan varmasti.)
Minä odotan, että minuun ihastuneen työkaverin tunteet ja katseet jäähtyy. Normaali työkaveruus, eikä muuta.
Olen aviossa ja haluan, että tämä piina päättyy.
Eihän miehen tunteet kuolleita ole, jos pystyy vihaamaankin. Pidä kiinni vaan tyypistä, saattaa olla ailahtelevainen mutta jännää seuraa on varmasti.
Vierailija kirjoitti:
Minä odotan, että minuun ihastuneen työkaverin tunteet ja katseet jäähtyy. Normaali työkaveruus, eikä muuta.
Olen aviossa ja haluan, että tämä piina päättyy.
Miten tämä on ilmennyt? Minusta tuntuu, että tämä työkaverinikin on kääntänyt asian loman aikana päässään jotenkin noin päin, vaikka hän on itse humalapäissään tunnustanut ihastustaan yms. (Minä en ole suoraan kertonut omista tunteistani). Ja minä en todellakaan halua ketään ahdistella, siksi mietinkin olisiko parempi vältellä tätä miestä kokonaan (lopettaa lounailla samalla porukalla käyminen yms.)?
Ap
Vierailija kirjoitti:
Eihän miehen tunteet kuolleita ole, jos pystyy vihaamaankin. Pidä kiinni vaan tyypistä, saattaa olla ailahtelevainen mutta jännää seuraa on varmasti.
Tämä mies onkin koko kevään ollut todella ailahtelevainen ja se on ollut todella kuluttavaa.. Just kun olen luullut, että hän ei pidäkään minusta niin seuraavassa välissä hän on taas käyttäytynyt täysin rakastuneesti ja yhtäkkiä sitten taas tylysti..
Ap
Ei kai hän nyt sentään vihaa? Ole kuin et olisikaan.