Ei ne Rion olympialaisten avajaiset näytetään telkkarista suorana vasta yöllä Suomen aikaa!
Kommentit (15)
Niinpä. Kyllä suora lähetys pitäisi siirtää suomen parhaaseen katseluaikaan. Eli koko avajaiset pitäisu siirtää. Nythän ei kukaan näe avajaisia, paitsi yöpöllöt! :(
Meinasitko, että ne näytettäisiin suorana telkkarista päivällä Suomen aikaa?
Kato kun aikavyöhykkeet.. muu maailma on eri ajassa kun Suomi. Unohtuiko sulta jokin välimerkki otsikosta?
Kyllä luulisi olevan sen verran heillä järkeä, että aamu siirrettäisiin kisojen ajaksi samaan aikaan suomen aamun kanssa.
'Vasta' sanan tilalla pitäisi siis kai olla 'jo'. Oliko tää päivän toinen autisti-palkinto? Vai oliko tämä taas tarkoitus olla 'kun kaikki tänne Suomessa tulee kaks vuotta myöhässä'. Mä katsoin jo avajaiset ennakkoon viikko sitten.
Ei ne ala siirtää avajaisia keskelle yötä siellä, että olisi täällä parhaaseen katseluaikaan. Kuka muutenkaan nykyään katsoo jotain olympialaisten avajaisia?
No eipä niitä voi aikaisemmin näyttää kun eivät ala aikaisemmin. Rio de Janeiroon on -6 h aikaero Suomessa.
Vierailija kirjoitti:
Ei ne ala siirtää avajaisia keskelle yötä siellä, että olisi täällä parhaaseen katseluaikaan. Kuka muutenkaan nykyään katsoo jotain olympialaisten avajaisia?
Kuka katsoo olympialaisista jotain touppinkikeekoilua? Avajaiset ne juuri katsotaanki!
Jokos mammat on tajunneet että TV2:sta tulee olympiakanava kisojen ajaks ja Pikku Kakkonen siirtyy Teemalle?
Tulee seuraavana päivänä ihan päivällä koosteena. Katso silloin. Tai Areenasta koko hela hoito vaikka aamukaffen kanssa.
Vierailija kirjoitti:
Ei ne ala siirtää avajaisia keskelle yötä siellä, että olisi täällä parhaaseen katseluaikaan. Kuka muutenkaan nykyään katsoo jotain olympialaisten avajaisia?
Minä ja miljoonat muut ihmiset ympäri maailmaa. Ja ymmärrän kyllä aikavyöhykkeet mutta silti pännii kun Lontoon ja Pekingin olympialaisten avajaiset näki ihan hyvään aikaan.
Ap
Nii-in. Kaikki tänne Suomeen tulee niin ajastaan jäljessä. Vasta yöllä näytetään suorana nuokin avajaiset. Mikseivät ne näytä niitä jo vaikka huomenna, ennakkoon. Kerrankin olisivat suomalaiset trendin aallonharjalla, eikä aina niin jälkijättöisiä. Prkele, on se kumma. Mut onneksi ap ja minä tajutaan tämä ja katsotaan ne avajaiset jo aamulla, kun ne pidetään siellä Brasiliassa, eikä sitten vasta yöllä.
Ottakaa lisää vain belfieitä maantiedon tunnilla, mitä niilläkin tiedoilla tekee.
Torstai 18.8.
02:30: Miesten keihäänheitto - Lohko A
03:55: Miesten keihäänheitto - Lohko B
Sunnuntai 21.8.
02:55: Miesten keihäänheitto - Finaali
Tän aloituksen pitäisi mennä jo miinuksen puolelle.