Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

ultra yliaikaistarkistuksessa?

01.03.2006 |

olen menossa kättärille yliaikaistarkistukseen, rv 41+3. katsotaanko siellä ultra ja mitä muuta siellä tarkistetaan? kuinka helposti lähdetään käynnistämään? vaavi neuvolan mukaan normaali kokoinen.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
01.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä yliaikaistarkistuksessa ultrattiin sekä sisätutkimus tehtiin. Samalla varattiin aika synnytyksen käynnistykseen kun menee 2 vk yli lasketun ajan, ellei sitä ennen käynnisty itelleen. Mulla ei lähteny itekseen käyntii, joten käynnisteltiin ja aivan ihana tyttövauva syntyi!

Vierailija
2/2 |
01.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

molemmilla yliaikaiskäynneillä 41+3 ja kävin viikolla tasan 42, eikä käynnistyksestä puhuttu silloin vielä mitään, uuden kontrolliajan sain, jota en kuitenkaan joutunut käyttämään koska tyttö syntyi samana päivänä 42+2. Tosin minulla oli 42 kontrollia edeltävänä yönä irronnut limatulppa, ehkä siksi ei käynnistyksestä vielä puhuttu, kun aateltiin että tulee itsestään.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla