Mä pelkään sekoavani
Haluaisin jättää kaiken ja vain lähteä. En saa nukuttua kunnolla, valvon öisin ja synkistelen. Mietin ihan sekopäisiä ja sekavia, päässäni sinkoilee oudosti ajatuksenpätkiä enkä oikein saa mistään kiinni. En pysty lopettamaan tätä ajatussinkoilua vaikka tietoisesti yritän.
Päsisin olen suht koht normaali.
Tänään kerroin miehelle että pelkään sekoavani. Hän halas mua, taputti pepulle ja sanoi "älä sekoa"
Joten miehelle on turha avautua asiasta, ystäviänikään en halua rasittaa. Kelle mä menen puhumaan ja auttaisko se edes jos olen tulossa hulluksi.
Kommentit (3)
Olen joskus käynyt puhumassa psykiatrisen sairaanhoitajan kanssa, oli melko kamala kokemus. Hänellä oli varmaan silmissä jotain vikaa mutta mulle tuli tunne kuin hän olis pyöräytellyt silmiin tyyliin "hohhoijaa, onpa ongelmat sullakin. Älä valita turhista. Ole iloisempi"
ap
Se oli vain yksi hoitaja ja sun senhetkinen fiilis.Toivottavasti saat tukea.
Taidat tietää, mutta et vain halua? Aloita soittamalla terveyskeskukseen, tuskin sekoat, mutta sä olet jäänyt joidenkin asioiden kanssa jumiin ja siksi pelottaa.