Mikä tuote ei vaan yksinkertaisesti toimi?
Vihaan Valion jäätelöpakkauksia. On insinöörillä polla säteillyt kun on sen suunnitellut. Kun pakkausta alkaa avaamaan, niin repäisynauhat repivät koko pakkauksen. Kun sitten olet leikannut jäätelöä ja alat sulkemaan pakkausta.. Kun sen on saanut toiselta puolen kiinni, niin toinen pää aukeaa. Samalla jäätelöä tursuaa joka puolelle ja näin jäätelöstä menee n. puoli litraa pöydälle.
Mitkä muut tuotteet [u]ei vaan yksinkertaisesti toimi[/u]?
Kommentit (11)
Harmi vaan, ettei sitä tahdo saada auki...
olipa kyseessä hienoja desing-tuotteita (kuten Arabian Storybirds-kannut tai Pentikin kannut) tai tavallisia halppiskannuja. Harmittaa!
mikä ei surise eikä mahdu persiisiin?
neuvostoliittolainen perseensuristin!
" pieni" repäisy kulmaksi tarkoitettu et karkit pysyis pussissa mut pa**** marjat, vaikka kuinka varovaisesti yrität avata niin aukee koko kylki ja yleensä viel puol pussii lisäks ja eikä varmasti karkit pysy pussissa!!
tuntuu olevan aina yhtä tuskaa taistella ne auki. Joku insinööri neki selkeesti suunnitellu :)
pysymään ehjänä! En käsitä mikä ihmeen neropatti keksintö se repäisykulma on ollut.. ei ainakaan käytännössä toimi pätkääkään!! Miksei karkkipussit vain voi aueta niin kuin ennenkin??
Otat siitä " repäisykulmasta" kiinni ja revit koko SIVUN siitä pussista auki. Älä pelkästään kulmaa. Käännä pussia 90 astetta ja TA-DAA! Karkit pysyvät pussissa ;)
Vierailija:
pysymään ehjänä! En käsitä mikä ihmeen neropatti keksintö se repäisykulma on ollut.. ei ainakaan käytännössä toimi pätkääkään!! Miksei karkkipussit vain voi aueta niin kuin ennenkin??
se kansi ei vaan toimi. Ärsyttää että ostin.
Paras se vanhanaikainen pieni yksinkertainen avaaja...