Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Pitääkö mielestänne kaikki perheen lapset ottaa aina joka
02.07.2008 |
paikkaan mukaan siis reiluuden nimissä? Jos siis lapsilla suuri ikäero eli on kouluikäisiä ja taaperoita? Miten teillä?
Kommentit (6)
Mutta tasapuolisuutta pitää olla, eli välillä ne toisetkin lapset mukaan.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vaikka meillä on lapsilla pienet ikäerot, niin aina välillä kuljemme osaporukoissa. Kunhan kaikki vaan saavat menemistä saman verran pitkällä aikavälillä.
Mutta kaikkien kanssa pitää olla tasapuolisesti.
muuten pitää katsoa että kaikki pääsevät jonnekin. Tai kaikki jotka asiasta ymmärtävät, vauvaa nyt ei tarvi tasapuolisuuden nimissä lähteä kuskaamaan minnekään :D
Me järjestetään lapsille ihan varta vasten kahdenkeskisiä juttuja jommman kumman vanhemman kanssa.
Alue: Aihe vapaa
meillä kun on päiväkoti-, ala-aste, yläaste-ja lukioikäisiä lapsia. Emme juuri koskaan käy missään koko perheellä. Menkää sellaisiin paikkoihin yhdessä, joissa kaikki viihtyvät. Meillä ainakin on ihan mukavaa, kun mennään eri aikaan erilaisiin paikkoihin, saavat suuren perheen lapset olla pienemmässä porukassa vaikka "isojen" kesken tai välillä ihan kahdestaankin vanhempansa kanssa.