Missä on Helsingissä lastenvaunukaupat?
En ole itse helsingistä, siksi kysyn. Eli jotain trendikkäitä lastenvaunuja kaipaan.
Kommentit (7)
Mutta tosiaan taitavat sijaita suurimmat liikkeet hieman syrjemmässä. Itiksessä on Lastentarvike, Kämpissä Bam-Bami joka myy Bugaboo-vaunuja.
keskustan Stockalla on jonkun verran. Citymarket myy muutamaa mallia, Itiksessä on Lastentarvike, jossa niin ikään suppea valikoima. Melkeen pitää Kehälle lähteä katselemaan.
Kurkkaa vaikka tuolta. On samaisen Vaunuaitan kotisivu.
http://www.vaunuaitta.fi/tuotteet/sateenvarjorattaat/maclaren/
Sieltä löytyy mielettömän ihania värejä ja väriyhdistelmiä (mandariininoranssia, ferrarinpunaista, limeä jne.), jos trendikkyys yhdistyy sinulla, AP, myös värimaailmaan. Käy ihmeessä katsomassa heillä. Kaikkia värejä ja väriyhdistelmiä ei ole paikalla, mutta ne löytyvät heidän esitteestään ja niitä saa tilauksesta
Sitä suosittelen. Myy mm. Gessleinia, McLarenia yms. Liike on pieni ja ahtaahko, mutta palvelu on todella ystävällistä ja asiantuntevaa.