Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

mitä hittoa tässä pitäisi tehdä?

Vierailija
28.02.2006 |

siis mies lähti eilen työpaikan pippaloihin, eikä vieläkään ole tullut kotiin.ei vastaa puhelimeen, mitä ei ole ikinä tehnyt.aina ilmoittaa minulle miten pitkään menee, laittaa viestiä pitkin iltaa ja aina on kotiin tullut.tämä on jotenkin niin uskomatonta, koska näin ei ole koskaan tapahtunut ja mies tietää että huolestun heti jos vähänkin jotain erikoista.

eilen laittoi ennen kahta pari viestiä, sanoi tulevansa vikalla junalla kotiin.

mitään riitaa tai siihen viittaavaakaan ei ole ollut, päinvastoin molemmat olemme olleet onnemme kukkuloilla odottaen esikoisen syntymää.



auttakaa hyvät ihmiset, mitä ihmettä mä teen?

Kommentit (18)

Vierailija
1/18 |
01.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

mies löytyi, luojan kiitos!sairaalassa oli, pahoinpidellyksi joutuneena.oli ollut niin karmeassa humalassa että joku oli katsonut helpon uhrin.puhelin ja lompakko viety, ja tajuttomana oli maannut kun löydettiin.onneksi nyt voi jo paremmin, ja joutuu olemaan sairaalassa vielä pari päivää.

sieltä sairaalasta soittivat minulle, melkein heti viimeisen viestini jälkeen.



kiitos kaikille komentoineille!



ap

Vierailija
2/18 |
28.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kyselepäs sieltä ja muilta kavereilta nyt ekaks. Noista kännisistä miehistä ei aina ota selvää, että mitä niitten päässä liikkuu. Epäilen, että routa vielä porsaan kotiin ajaa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/18 |
28.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset




Vierailija
4/18 |
28.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja pettäminen...kuulostaa tyhmältä ja naivilta mutta en voi sitä uskoa!

jotenkin mies ei ole sellainen, en osaa sen paremmin selittää.



ap

Vierailija
5/18 |
28.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

mies oli mennyt jatkoille, joka sinänsä ei ole mitenkään harvinaista. Tällä kertaa vaan hänellä oli jäänyt ouhelin kotiin. Ei ymmärtänyt ollenkaan kun ihmettelin miksei hän soittanut jonkun kaverin puhelimesta....



sano sille, että ens kerralla kun menet itse ulos (" ja me jus marikin kanssa sovittiin lähtevämme bailaamaan ens viikonloppuna" ) niin katsotaan koska tulet kotiin.



ja jos olet ihan oikeasti huolissasi, että hänelle on sattunut jotain niin soita työpaikalle ja pyydä työkavereiden numeroja ja soittele heille.

Vierailija
6/18 |
28.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

hyvä ystävä, älä täältä kysyle, et saa kuin paskaa niskaan.

Soita vaikka poliisille, jos miehellesi on sattunut joku onnettomuus.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/18 |
28.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja menet vaikka jonkun ystäväsi luoksi. puheluihin ja viesteihin et sit vastaa.

Vierailija
8/18 |
28.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

puolessavälissä vasta mennään ja seksi toimii paremmin kuin koskaan, että jos on pettänyt niin ei ainakaan siitä syystä.



sehän tässä vaan on että en usko hänen tekevän tällaista tahallaan, jotain on pakko olla tapahtunut.ois nyt saatana vaikka putkassa!



mutta työpaikalleen rupean soittelemaan!



ap

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
9/18 |
28.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Koska on ollut niin jurrissa niin tuskin on edes herännyt vielä.

Jos pettäisi niin puhelin olisi pois päältä (akku loppunut tmv.)

Tuo tunne on kamala mutta tänään tulee kuitenkin kotiin joten anna tulla koko tunneskaala että tajuaa ettei enään tee noin.

Vierailija
10/18 |
28.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kaikki miehet eivät petä, samoin kuin kaikki naiset eivät ole kotona peloissaan iskua odottavia luusereita...Ja ei, en ole itse täydellinen, täydellisiä valintoja elämässäni tehnyt nainen: Olen seurustellut myös pettäjä-tyyppien (parinkin) kanssa ja saanut turpaani. Joistain miehistä ja joistain suhteista nyt vain voi aika varmalla todennäköisyydellä sanoa, että tuskin pettävät...Jos olet ap sitä mieltä, että mies tuskin on vieraissa ja lisäksi miehellä on AINA tapana ilmotella jatkoista ja viimeisin yhteydenotto miehen puolelta oli yöllä, että on tulossa junalla kotiin, niin minä suoraan sanoen ihmettelen miksi et ole enempää huolissasi! Itse varmaan soittelisin jo sairaaloihin.



Tarkoitus ei ole lietsoa paniikkia ja todennäköisin syy on jokin paljon arkisempi kuin onnettomuus. Sattuuhan näitä kännisöhellyksiä: Mies on hukannut puhelimensa baariin eikä ole ehtinyt/selvinnyt junaan. Jampan kanssa on otettu pari drinkkiä liikaa ja taksi jampan kämpille. Humalassaan ei muista sun puhelinnumeroa ulkoa ja lisäksi on yrjönnyt ja sammunut sohvalle jne. Tälläistä on käynyt joskus niin miesystävälleni kuin itsellenikin. Nimittäin että on vaan juonut bileissä liikaa, eikä enää ole osannut toimia mitenkään järkevästi. Silloin saa toki olla toiselle vihainen säikyttelystä, mutta kuten sanottu, sattuuhan sitä joskus.

Toisaalta jotain on myös voinut oikeasti sattua ja minä ainakin selvittäisin asiaa mieluummin kun provosoituisin täällä aihevapaalla ajattelemaan, että mies luuhaa jossain huorissa...Sinä se miehesi ja suhteesi tunnet, eivät nämä av:n petetyt ja siipeensä saaneet. Mitä jos mies makaa jossain hangessa?

Eikö sulla ole kenenkään sen kaverin numeroa? Tai soita nrotiedusteluun jos tiedät sukunimet ja asuinpaikat. Kyllä tässä vaiheessa jo voi ihan hyvin soittaa ja kysäistä tietääkö joku miehen olinpaikasta olematta mitenkään " nolo" tai perään huuteleva vaimoke. Tottakai olet huolissasi...

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
11/18 |
28.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

kun olisikin provo!



työpaikalleen en ole vielä soittanut ihan siksi että se on vielä kiinni.

poliisille soitettu, samoin kavereille.kukaan ei tiedä mitään...

kun vaan aukeaisi se työpaikka että saisin edes jonkun työkaverinsa numeron, koska itse en muista edes etunimiä.



sairaalat vielä käymättä läpi.

ja sinulle joka ihmetteli etten ole enempää paniikissa, sanon vain että etpä ole täällä meillä näkemässä

Vierailija
12/18 |
28.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mäkin olisin tosi huolissani. Tsemppiä!!!!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
13/18 |
28.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

aukeaa näin myöhään?



tulehan kertomaan kuinka kävi! mitä poliisit sanoi?

Vierailija
14/18 |
28.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

koska mies on lähtenyt ja kenen kanssa. Tai kenen kanssa ollut viimeiseksi ja onko puhunut kotiinlähdöstä vai lähtenyt jatkoille vai mitä...Koska se työpaikka aukeaa?



Onko miehesi känny kuitenkin vielä päällä? Kauankohan siinä akku toimii lataamatta? Oletteko naimisissa; eli jos miehelle olisi oikeasti vaikka sattunut jotain olisiko suhun otettu yhteyttä? Hyvä aina muistaa, että jos joku onnettomuus olisi sattunut sairaalasta tai poliisista todennäköisesti otettaisiin yhteyttä. Hirveän harvoin kukaan jää johonkin perämetsään makaamaan ilman, että häntä löydetään. Missä nämä juhlat olivat? Jos olivat tyyliin keskustassa niin sitä suuremmalla syyllä olisit jo kuullut asiasta, jos jotain pahaa olisi sattunut...Pidä nyt pää kylmänä ja muista käydä miehesi kanssa kunnon keskustelu kun hän todennäköisesti jostain krapulaisena esiin kömpii.



Ja muista käydä täällä av:lla kertomassa meille missä se ketku on luuhannut =)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
15/18 |
28.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

yleensä en huutele provoa mutta nyt jotenkin haiskahtaa..

Vierailija
16/18 |
28.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mies lähti pitkästä aikaa ulos (oli jotkut firman juhlat) ja veti tietysti tottumattomana liian perseet. Oli hukannut puhelimensa ja silmälasinsa (ehkä myös lompakkonsa, en muista enää tarkasti) ja meni sitten vielä työkaverinsa (sinkkumies) luokse jatkoille.



seuraavanan aamuna kun ei mitään kuulunut soittelin kaikki tietämäni miehen työkaverit läpi, ja yksi heistä tiesi kenen luo mies oli mennyt jatkoille ja antoi ko. henkilön puh.nron. Soittelin sinne sitten kiivaasti ja jossain vaiheessa siellä herättiin sen verran että vastattiin.



Aika katuva mies sieltä kotiin tuli ja lupasi ettei enää ikinä. Tuon jälkeen ei ole ollutkaan ulkona, saas nähdä kuinka käy jos joskus taas lähtee. Se on tuo harjoituksen puutekin näköjään pahasta ;-)

Vierailija
17/18 |
28.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Siinä vaiheessa, jos ei iltaan mennessä ois miestä näkyny eikä saatu kiinni, saattaisin soittaa ja kysyä neuvoa.

Vierailija
18/18 |
02.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

kun tilaisuus tulee. Koittakaahan jaksella ja pikaista toipumista miehelle!