Tämän hetken ärsyttävimmät mainokset?
Jostain syystä Dacian Duster-mainos ärsyttää minua, mutta ykköspaikalla ärsyttävyydessään on kyllä Vagifem-lääkkeen radiomainos. Voi luoja.
Ja ei, ei ole todellakaan hyvä juttu että "ainakin nimi jää mieleen". Mielikuvat ovat niin negatiivisia että kumpaakaan en ostaisi.
Kommentit (11)
"Hiivan hoitaa Diflucan" (en tiiä miten kirjoitetaan mutta argh aivan uskomattoman ärsyttävå ja nolo mainos....
Ne huippukivat. Radio ja tv huutaa. Ei voi katsoa lasten kans mitään elokuviakaan illalla, kun jellysauvat hyppii silmille. Radiossa myös jankutetaan. Kyllä aikuiset nuo tuotteensa löytää netistä muutenkin.
Diflucan, Elisa, kaikki lässyttävät mainokset jogurteista, Pirkka, Laxoberon, Vitaebro tms.
Yksinäisenä naisena miesten keskellä työskentelevänä sanoisin, että kaikki tussutohtorointiin liittyvien tököttien mainokset radiossa. Myös kaalimadon radiomainokset saavat aikaan tiettyä ilmiötä työyhteisössämme. Se ilmiö on sellainen, että kun joku tällainen vaivaannuttava mainos kuuluu radiossa, alkavat kaikki puhua jostain ihan jonnin joutavasta kovaan ääneen, jotta vaikuttaisi siltä että kukaan ei muka kuule mitä radiossa sanotaan.
Aivan samat fiilikset tuosta Vagifemistä - en todellakaan aio ostaa!
Terracort, terracort, terracort...argghhhh!
Histec, Histec, Histec. Minä nyt vaan joka kerta kuulen siinä piste, piste, piste, samoin mieheni. :D Ärsyttävä rallatus. Ja Verisure: kaikki rikolliset nyt vain odottavat vesi kielellä, koska lähden pois kotoa. Juu, ei.
Byggmaxin mainos.