Onko tämä sopiva häävieraan asuksi?
http://www.asos.com/asos/asos-delicate-vintage-embellished-midi-dress/p…
Tuo on aika vaalea, mutta ei kuitenkaan mielestäni "valkoinen" vaan musta-valkoinen? Olisi tosi nätti ja sopisi hyvin mulle.
Kommentit (24)
Voi voi. Olisinpa nainen, niin voisin pitää noin kaunista mekkoa. Vaan onkohan tuo sovelias häävieraalle? Eikös se ole lähinnä morsian, joka pukeutuu valkoiseen?
Musta se on nätti, mutta liian valkoinen. Valkoinen mekko, jossa on täysvalkea alusmekko ja valkoinen päällikangas, jossa on jokunen musta kirjailu on aika riski, etenkin jos morsiamella ei ole täyspitkää prinsessamekkoa vaan joku modernimpi versio valkoisesta mekosta.
Pääväri on valkoinen, välttäisin.
Hintakin on hirveä, muistaisin nähneeni tuon kympillä Aliexpressissä.
En laittaisi valkoista mekkoa. Ei ole mustavalkoinen vaan valkoinen mustilla koristeilla
Liian valkoinen häävieraan mekoksi. Anna morsiamen loistaa valkoisissaan. Jos pohjaväri olisi vaikka sinertävä, niin menettelisi ehkä, mutta ei tuo kovin juhlavalta vaikuta.
Okei, kiitos kommenteista. Liian valkoinen siis kuitenkin. Etsin samantyylistä hieman värikkäämpänä tai mustana.
Lisää huntu, niin todella sopiva asu. Kukkakimppu esimerkiksi valkoisista ruusuista piristää asua.
No jos uutta mekkoa olet ostamassa juurikin häitä varten niin ei todellakaan tuollaista valkoista.
Vierailija kirjoitti:
No nyt löytyi muutama vaihtoehto, ei tosin ihan tuon ekan löydön veroista ihan.
Nämä miellyttävät:
Mekko 2 (aika ihana)
Ykkönen, kakkonen tai vitonen. Kuutonen on liian avoin joka puolelta. Kivoja kyllä kaikki!
Ykkönen turhan läpinäkyvä. Kakkonen ois kyl hyvä. Kolmonen ja vitonen myös nättejä mutta väri vähän riski..
Vierailija kirjoitti:
Hintakin on hirveä, muistaisin nähneeni tuon kympillä Aliexpressissä.
Tuota.. ne kiinalaiset kopiot eivät ole samanlaisia kuin alkuperäinen mistä kopioidaan. Ei, vaikka käyttäisivät mainoksessa muista kaupoista varastettuja kuvia..
Kakkonen on noista paras edellyttäen että olet hoikka ja vähintään keskipituinen.
Helvetin ruma se ainakin on!