Voi viddu kun tässä kynsilakan kuivumisessa menee kauan!! Vinkkejä??
Miten nää saa kuivaks nopeesti? Lakka oli värillistä ja mattaa, joten sitä piti laittaa aika paksu kerros että se ei jäis viirulliseksi. Nyt tää ei varmaan kuivu ikinä... Ärsyttävää!! Aina yritän ja sit aina kuitenkin osuu johonkin. Jos ei muuhun, niin jotenkin toisella sormella saan jätettyä kynteen sormenjäljet. Tuplaärsyttävää!! Mitä te muut teette kun odottelette lakan kuivumista?
Kommentit (6)
laitan ite lavuaariin jääkylmää vettä ja liotan(?) siellä 1-2min aina jos on paksu kerros siis
Anna ensin ohuen kerroksen kuivua ja sitten vasta lisää toinen.
En oo kokeillu pikakuivattavaa. Toimiiko oikeesti? Ja toi vedellä jähmettäminen ei oo tullu mieleenkään :O
ap, jonka viini loppuu kohta
On taas ongelma, ekaks pitää hommata lahosuojaa ja sitten kitistään kun sitä pitää kuivatella.
Noi pikakuivattajat toimivat oikeasti. Lisäävät myös lakan kestoa, ja pinnasta tulee paljon tasaisempi ja sileämpi sekä kiiltävämpi kuin pelkällä värilakalla.
On myös tärkeää antaa kerrosten kuivua levityskertojen välillä, muuten lakka alkaa "kuplia" eikä kuivu.
Ainakin KICK:sistä saa sellaista pikakuivattajaa kuin Seche Vite, sitä on kehuttu tosi paljon. Itse en ole sitä vielä ehtinyt kokeilla.
🇺🇦🇮🇱
Oletko kokeillut sellaista pikakuivattavaa päällyslakkaa? Esim. Sally Hansenilta löytyy, Samoin OPI:lta.
🇺🇦🇮🇱