Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Tavallisen naisen tavallinen päivä

Vierailija
20.06.2016 |

Tavallinen nainen herää aamulla ja hieraisee rähmät silmistään. Sen jälkeen hän viettää kahdesta kolmeen tuntiin puunatessa kuontaloaan ja hieromassa itseensä erilaisia voiteita ja hajusteita ja sovitellen vaatteita peilin edessä kysellen mielessään, että saako tämä näyttämään hänet lihavalta. Tämän jälkeen tavallinen nainen syö kevyen aamupalan, vähän puuroa, lasin appelsiinimehua ja yhden salaatinlehden ja lähtee töihin/kouluun.

Heti ulkona tavallinen nainen saa päivän ensimmäisen aloitteen kadulla vastaan tulevalta mieheltä, johon hän vain huvittuneen ylpeänä hymähtää ja ajattelee mielessään, että kyllä miehet on sitten hassuja. Töissä/koulussa tavallisen naisen työ/opiskelukaverimiehet/asiakkaat flirttailevat tavalliselle naiselle ja pomo/opettaja vihjailee, että olisi halukas tapaamaan kahden kesken ja kehaisee samalla tavallisen naisen uutta hametta.

Töiden/koulun jälkeen tavallinen nainen käy kaupassa, jossa hän saa tavallisesti 1-3 aloitetta miehiltä hyllyjen välissä ja jos kassa on miespuolinen, niin on n.15% mahdollisuus, että kuitin takapuolella lukee miehen puhelinnumero ja kehoitus soittaa. Kaikkiin näihin aloitteisiin tavallinen nainen reagoi huvittuneen ylpeänä ja ajattelee, että kyllä miehet on sitten hassuja. Kotona tavallinen nainen soittaa parhaalle ystävättärelleen ja puhuu parin tunnin puhelun jossa vuodattaa sydänsurujaan ja harmittelee sitä, että on niin vaikeaa löytää miestä.

Myöhemmin illalla tavallinen nainen käy jumpassa, jossa miespuolinen jumpanvetäjä kehuu tavallisen naisen jumppatekniikkaa ja tarjoutuu kustantamaan kahvit jumppatunnin päätteeksi. Tavallinen nainen ajattelee, että onpa mukava jumppaope ja lähtee kahville ilomielin. Kahvittelujen aikana jumppaope katsoo syvälle tavallisen naisen tavallisiin silmiin ja alkaa avautua raskaasta avioerostaan. Kotiin palatessaan tavallinen nainen ajattelee, että kyllä miehet on sitten hassuja.

Kotona tavallinen nainen syö ostamansa suklaakakun, jolla palkitsee itsensä hyvin sujuneen jumpan vuoksi ja katsoo tv:stä reality-sarjaa. Ennen nukkumaanmenoa hän vielä katselee itseään peilistä ja miettii näyttääkö lihavalta vaikka tänään tuli taas jumpattua. Ennen nukahtamistaan tavallisen nainsen mielessä käy vielä ajatus, että hänet on varmasti tuomittu yksinäisyyteen, kun on niin vaikeaa löytää hyvää miestä. Näin kului tavallisen naisen tavallinen päivä.

Kommentit (10)

Vierailija
1/10 |
20.06.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hyvin keksitty.  :)

Vierailija
2/10 |
20.06.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Voi herranjestas, mitä sontaa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/10 |
20.06.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

tl;dr

Vierailija
4/10 |
20.06.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tavallinen nainen herää kesälomallaan klo 10. Tuli valvoneeksi klo 2.30 asti netissä. Hän käy vessassa tyhjentämässä rakkonsa ja pesee kätensä. Juo lasin tai kaksi vettä. Keittää kahvit ja ottaa sen kanssa ruisleipää juusto- ja kalkkunasiivulla. Lapset ovat ottaneet aamupalaa itse ja ovat netissä. Nainen menee nettiin selaamaan uutisia ja katsomaan yle-areenaa. Pesee ja ripustaa välillä neljä koneellsita pyykkiä kuivumaan ja petaa sängyn. Laittaa keittoruoan raaka-aineista asti itse klo 12.30 valmiiksi. Pesee hampaansa puolilta päivin ohimennen, mutta ei harjaa hiuksiaan. Iltapäivällä hän pohtii uloslähtöä, joten on aika harjata hiukset ja laittaa poninhännälle. Eilen laittoi meikkivoidetta ja ripisiväriä, mutta koska iho näyttää tänään levänneeltä, päättää olla ilman meikkiä. Pesee kasvonsa, kainalonsa ja tekee alapesun bidee-suihkulla. Ulostaa ennen pesua. Laittaa kasvovoidetta jossa on UV-suoja ja deodoranttia, jossa ei ole alumiinia. Pukee puhtaat vaatteet ja sanoo lapsille, että "Tulkaa ulos tunnin sisällä. Käyn nyt ruokakaupassa".

Vierailija
5/10 |
20.06.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Tavallinen nainen herää aamulla ja hieraisee rähmät silmistään.

Tähän asti ihan totta.

Cool story bro.

Vierailija
6/10 |
20.06.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Haha, hauska. 

Jos naisilla olisi miesten aivot, he olisivat maailman onnellisimpia. Mutta kokemukseni mukaan naisetkin ovat joskus (monet usein) surullisia, vihaisia, tylsistyneitä, hankalia, alakuloisia. Tämä viittaa siihen, että naiset ovat keksineet muita vitutuksen aiheita, kun vastakkaisen sukupuolen kuolauksen vähyyttä ei tarvitse harmitella. 

Ihmisluonto on sellainen, että liian harvoin osaa olla tyytyväinen siihen mitä on. 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/10 |
20.06.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kuulostaa aika tutulta

N19

Vierailija
8/10 |
25.11.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Kuulostaa aika tutulta

N19

Tuollaistako sinun arkesi on?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
9/10 |
25.11.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ihminen joka käyttää aikansa tuollaisiin fantasioihin ei ole päästään terve. Vahva autismin epäilys.

Vierailija
10/10 |
25.11.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olipa helvetin lapsellinen ja typerä tarina. Taidat olla mies??

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän kahdeksan kahdeksan