Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Minkälaisilla asioilla vanhemmat yrittävät tehdä lapsistaan vanhempia

Vierailija
25.02.2006 |

kuin ovat. Tarkoitan, että kun täällä on nyt puhuttu, että lapset ei saa olla lapsia jne., niin minkälaisia asioita sillä tarkoitetaan? (tulipas sekavasti...)

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
25.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

pukeutumista ainakin?

Vierailija
2/4 |
25.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

En osaa eritellä yritämmekö me sitä. Mielestäni esim. yksin nukahtaminen ei ole sellainen asia, vaan pikemminkin luonnekysymys. Sama pätee moneen muuhunkin asiaan. Lapset ovat yksilöitä ja toiset oppivat ja haluavat oppia taitoja aikaisemmin kuin toiset.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
25.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Puetaan ' aikuismaisiin' vaatteisiin, mahdolisesti tyttöjä meikkaillaan jo pienenä, korvikset alle koulikäisellä, liian jänniä pelejä ja elokuvia... Annetaan vapautta, kannustetaan olemaan reippaita, omatoimisia ja itsenäisiä jo ihan pienestä.



Nää tuli mielee ja näistä osaan olen itsekin ' syyllistynyt' .

Vierailija
4/4 |
25.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

En ihan ymmärrä mitä pahaa siinä on... Mutta meillä katsotaan myös rokkikonsertteja dvd:ltä ja kuunnellaan joskus lasten kuullen U2:sta ja Metallicaa. Ehkä tää on sitten se missä me mennään sinne aikuistamispuolelle.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi kaksi seitsemän