Mitä teidän sunnuntaihin kuuluu?
Itse olen maannut koko päivän sängyssä ja välillä parvekkeella, syönyt ja haaveillut miehestä ketä en todennäköisesti tule saamaan, en tiedä miksi pidän hänestä niin paljon.
Miten teillä?
Kommentit (9)
Sunnuntait on aina jotenkin tylsiä. En ole oikein mitään saanut aikaan.
Ihan ok sunnuntai, olen ulkoillut lasten kanssa. Vähän tylsä fiilis tosin kun maanantai on tulossa, olin tämän yhden viikon kesälomalla eikä säät suosineet ollenkaan, koko viikko oli kylmä ja myrskyinenkin. Ensi viikolla olenkin töissä kivat 104 tuntia.
Olen kiertänyt metsästys ja kalastusmessuilla, ajellut kauniita maaseututeitä, käynyt linnassa, ihastellut vanhoja taloja ja kyliä, juonut siideriä.
Aamusella pyörälenkillä. Vähän aikaa sitten Olin Vanhempieni koiran kaa tunnin lenkillä. Kai Tässä joku elokuva tulee katsottua illalla
Oli työpäivä. Ilta kuluu jalkapallon parissa, ja jännittäessä montako kohdetta pitkävetolapuskassa osuu oikeaan. Eli ihan mukava sunnuntai.
Sain kesäkukat viimein ulos istutettua, ja ihan hyvä olikin, kun viivästyi, kun oli se myteri. Ruoan laittoa, kuopuksen synttäreitä, vähän vieraita. Nyt, kun vieraat lähteneet kotiin, niin löhöän sohvalla ja palstailen..
Sipsejä ja dippiä tekisi mieli kovasti.
Olen maannut sängyssä ja miettinyt, mitä helvettiä teen elämälläni.
Flunssaisena sängynpohjalla maaten eilinen ja tämä päivä, turhauttaa niin vietävästi.