Katri Sorsa, usko ja huulet
Katri Sorsa on silloin tällöin blogissaan maininnut uskonsa, joka on kaiketi kristillinen. Minua ihmetyttää, että hän silti käy välillä ottamassa huuliin täytettä ja keikistelee alusvaatteissa koko kansan nähtävänä.
On hyvä, jos Katri on uskossa, mutta ulkonäön "paranteleminen" keinotekoisilla toimenpiteillä ja seksuaalinen vihjailu muille kuin omalle aviomiehelle ei kyllä ole Jumalan tahto.
No, hiljaa hyvä tulee. Olen itse uskossa ja olen joitain vuosia Katria vanhempi. En itsekään vielä hänen ikäisenään ollut aloittanut vakavaa kilvoittelua kaikkia synnillisiä elämäntapoja vastaan. Toivon siis, että hän siihen suuntaan on kulkemassa. Sisäinen rauha on suurempi, kun pyrkii kaikessa ojentautumaan Jumalan tahtoon.
Toivon Katrille ja hänen perheelleen hyvää. Vaikuttaa ihanalta perheeltä sen perusteella, mitä median kautta heistä tiedän.
t. uskovainen
Ok