ainakin 26 naista on seksuaalisesti ahdisteltu festivaaleilla saksassa?
Onko tämä totta???
Joku homodi ehti poistaa alkuperäisen ketjun, ennen kuin ehdin katsoa. Arvatenkin "kunniakansalaiset" siis asialla (ylläri...)
Kommentit (7)
Kuinkahan monta miestä siellä on kähmitty, lähennelty, puristeltu, vinkkailtu silmää, puristeltu pepusta, valokuvattu? Kumma kun miehet eivät puhu kokemastaan häirinnästä, kun naiset tulevat päälle.
Työapaikoilla miehet joutuvat sietämään todella paljon naisten rivoja puheita myös. Samoin alistamista, että "ei miehet tällaisia naisten juttuja ymmärrä". Miten niin ei, ovatko he muka jotenkin heikkolahjaisempia? Entä sako heille huudella "miehillä nyt ei ole mielessä kuin yksi asia"? Miksi miehet suostuvat kuiunteleman, kun naiset pilkkaavat heitä koko kahvipöydän voimalla?
Miehet, nouskaa barrikadeille! Teilläkin on oikeus koskemattomuuteen ja loukkaamattomuuteen! Mysö naisvaltaisilla aloilla!
Miten voi olla mahdollista, että saksassa on festivaaleja??
Otetaan vielä huomioon, että suurinta osaa naispoliiseista on häiritty seksuaalisesti omalla työpaikallaan kollegojen toimesta. Kollegojen, jotka ovat kasvaneet tasa-arvoisessa yhteiskunnassa, jotka tietävät sen olevan väärin, ja joilla pitäisi olla vielä suurempi kynnys laittomuuksiin kuin normikansalaisella.
Veikkaan, että Suomessa naispoliiseja on enemmän kuin 26.
Mutta tämähän ei teitä hetkauta, kun ihon väri on väärä.
Ei tehdä postauksia, ei perusteta ryhmiä facebookkiin miespoliiseja vastaan..
Ainakin Daily Mail ja Express uutisoi tästä jo aiemmin. En jostain syystä suomalaisissa lehdissä ole nähnyt...
Helkutti, mä kävin festareilla jo 25 vuotta sitten, eikä ikinä ole lehdissä kerrottu miten siellä on ahdisteltu! Minne voi valittaa?
Hyss, ei näistä asioista saa puhua ettei jollekin tule paha mieli......