Anoppi ei suostu tulemaan ristiäisiin, koska olemme lapsettomia
Aiomme järjestää ristiäiset. Anoppi kyseli, onko vauva tyttö vai poika. Mies oli vastannut rehellisesti että emme tiedä vielä kumpi, jos nyt edes koskaan hankimme lapsia. Emme tarvitse lasta lisääntymisemme todistamiseksi.
Anoppi, joka on muuten ihan normaali nainen, oli tästä hermostunut ja sanoo nyt ettei aio osallistua ristiäisiin ennen kuin meillä on vauva. Olen todella loukkaantunut. Miten voi olla noin iso ongelma jos joku ei halua lapsia??
Ongelmani on nyt se että mies haluaa perua ristiäiset kokonaan koska äitinsä ei ole tulossa, mutta minä haluaisin juhlia ilman anoppia. Onko miehellä "oikeus" vetäytyä ristiäisistä tällä perusteella?
Kommentit (17)
Anoppi on vaan tyhmä. Se ei ymmärrä, että te saatte pitää ristiäiset, jos niin haluatte, vaikka teille ei ikinä lapsia tulisikaan. :(
Anopit ovat joskus suvaitsemattomia. Teillä on silti oikeus. Taistelkaa paremman maailman puolesta!
No jos otatte kissan ja pidätte sille ristiäiset?? Ehkä anoppi ilahtuu lapsenkissasta.
Vierailija kirjoitti:
Anopit on perseestä
Minulla on mukava anoppi.
Hauska:D Mutta tässä on totta toinen puoli. On todella typerää mennä kihloihin jos ei kerran aijo mennä naimisiin. Kihlaus on lupaus avioliitosta. Ei myöskään voi pitää ristiäisiä jos juhlan aihe puuttuu.
Anopit on mennyttä maailmaa. Kyllä kai joskus kivikaudella ristiäisiin tarvittiin se lapsikin. Mutta nyt eletään 2000-lukua!
Niin mille te ne ristiäiset järjestätte jos teillä ei oo vauvaa?
Vierailija kirjoitti:
Niin mille te ne ristiäiset järjestätte jos teillä ei oo vauvaa?
Pidämme ristiäiset koska minä tahdon niin! Sinä et sitä päätä.
AP
Mun anoppi ei tule valmistujaisiini, koska en valmistu :(
Täällä nyt joku keskenkasvuinen tehtailee näitä "anoppi ei suostu tulemaan kihlajaisiin, hautajaisiin, ristiäisiin ym. Voisitko lopettaa, alkaa olla tylsää.
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Niin mille te ne ristiäiset järjestätte jos teillä ei oo vauvaa?
Pidämme ristiäiset koska minä tahdon niin! Sinä et sitä päätä.
AP
Baby Born -nukke voi esittää vauvaa. Onhan jouluseimessäkin nukke, eikä kukaan ala valittamaan, että se ei ole oikea Jeessus!
Mikä tässä nyt oli tarinan opetus? Olenko jotenkin tyhmä, kun en tajunnut? Miten tämän kuului olla hauska?
joo voi pitää aatelin liittyy kirkoon niin pidän ristiäiset
Hahahaa!! 5/5