Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Ei saanut naapurin rouva minulta sympatia pisteitä.

Vierailija
21.02.2016 |

Naapurin rouva tuli äsken voivottelemaan miten on rankkaa, kun on mies neljä päivää matkatöissä ja sattui satamaan lunta juuri silloin. Ja nyt hän joutuu tekemään lumityöt itse!
Juu, on se kamalaa kerran talveen tarttua kolaan. Ehkä tänään jopa toisenkin kerran, sataa sen verran reilusti.
Itse olen yh (en omasta tahdostani) ja teen joka kerta lumityöt, samaten leikkaan nurmikon, kannan polttopuut, teen puut, leikkaan puut/pensaat yms. Eikä tule mieleenkään mennä valittamaa tai huokailemaan naapurille, et miten on rankkaa.

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
21.02.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Son yhdyssana, ämmä.

Vierailija
2/5 |
21.02.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Yh:n tai lesken onnellinen osa on kuunnella ne mieheen kohdistuvat haukkumiset, valitukset vaikka siitä  että " oli miehen nukutusvuoro tänään ja mä oon joutunut tekemään sen jo viimekin viikolla, mikä on kun ei pidä kiinni vuoroistaan", tai oikein tuntien valitukset miehen käytöksestä. Lopuksi sitten todetaan "vaan on se niin ihana". On väkivaltaa ja muuta, mutta erota ei voi: "on siinä niin paljon hyvääkin". Mutta miksi siitä sitten pitää toiselle tuntitolkulla valittaa?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
21.02.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kyllä sä vaan olet AP supernainen, kannat puut ja leikkaat pensaat ihan itse, etkä kenellekään valita. Voitaisiin tehdä perheen kanssa sunnuntaipäivän kunniaksi sinulle mitali pahvista ja foliosta, minne laitetaan? 

Vierailija
4/5 |
21.02.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Suomalainen nainen :)

Vierailija
5/5 |
21.02.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Niih, voih, eih, tuo on tuollaista pää omassa marttyyrin perseessäni - naisen logiikkaa, eli jos sulla on omasta mielestäsi raskaampi elämä ja näet ylipäätään järkeä vertailla, ei toisen ihmisen ongelma ole noteeraamisen arvoinen vaan ainoastaan vähättelyn, jos hän tulee maininneeksi sulle siitä.

Just tuon takia en oikeastaan edes puhu naisille. :)

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä viisi kaksi