Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Alkaako vaatekaappi "ummehtua", jos tungen sinne puoliksi käytettyjä vaatteita?

Vierailija
13.02.2016 |

Ajatuksena olisi laittaa puoliksi käytetyt vaatteet erilliselle hyllylle tai henkareihin vaatekaapissa. Mietin vain, että pilaavatko nämä puoliksi käytetyt vaatteet vaatekaapin ilman? Tähän asti vaatteet ovat olleet tuulettumassa tuolin selkänojalla. Mitä tapahtuu, kun ne laittaa suljettuun tilaan vaatekaapin sisälle? Mitä jos laitan henkareihin vierekkäin puhtaan ja puoliksi käytetyn vaatteen - likaantuuko puhdas vaate?

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
13.02.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mikä on puoliksi käytetty vaate?

Vierailija
2/5 |
13.02.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei likaannu :)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
13.02.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

No puserot voi mun mielestä laittaa, mutta mitään farkkuja joilla on kahlattu puolen kaupungin kadut en laittais takaisin kaapiin.

Vierailija
4/5 |
13.02.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei ole vaatehuone ummehtunut vaikka siellä puoliksi käytettyjä neuleita,puseroita,housuja ja pukuja on omilla hyllyillään ja henkareissa.Esim pukua päivittäin töissä käyttävät eivät vie pesulaan vaatteita yhden käytön jälkeen.

Vierailija
5/5 |
13.02.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä on kaapeissa vain puhtaita vaatteita. Niille harvoille puolipitoisille vaatteille on ihan omat paikkansa. Esim. pojalla omassa huoneessa ne on viikattu rahille ja tytöllä on omassa huoneessa naulakko missä ne riippuu. Meillä aikuisilla on makkarissa kori puolipitoisille...nyt siellä on verkkarit ja farkut.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi neljä kuusi