Onko Tangle Teezer oikeasti hyvä/kannattaako ostaa?
Itsellä pitkät hiukset, kostealla vähän taipuvaiset kiharaan, takkuuntuvat.
Kokemuksia?
Kommentit (42)
On se ihan ok, ainoo vaan että se putoo kädestä tosi helposti kun ei oo sitä vartta. Tuntuu mun "pieneen" käteen melko isolta ja siks aina harjatessa lentää pitkin kämppää kun ei pysy kädessä! :D
Mulla on pitkä helposti takkuuntuva tukka. Aika paksukin vielä. Kyllä se on mulle ollut ihan paras harja. En vaihtaisenää toiseen.
Ollut nyt tangle teezer parisen vuotta käytössä pitkille hiukan kiharaan taittuville hiuksille enkä vaihtais enää pois :)
Ihan huippu! Oon tykännyt tosi paljon.. ei yhtään revi hiuksia.
Ei musta eroa normi hiusharjasta. Itse käytän molempia. Ei se siis huonokaan ole! Perus harja musta.
Mun mielestä on hyvä! Olin aluksi tosi skeptinen ja tuskin oisin ottanut käyttöön jos en ois saanu joululahjaksi :D
Kyllä mulla tämänkin kanssa hiuksia irtoaa, mutta normiharjalla harjatessa lähtee paljon enemmän. Tuo kans hieroo kivasti päänahkaa.
Muuten se on kyllä tosi hyvä, mutta mun tosi paksu tukka kyllä tarvii harjan jossa on pidemmät piikit. Mutta siis hyvää jälkeä tulee jos vaan jaksaa tuolla tangleteezerillä sukia.
on hyvä!! lisäksi tykkään tosi paljon siitä, että on niin helppo pestä!
Aivan surkea. En ymmärrä hypetystä. Harjatessa liiskaa hiukset päätä myöten ja niitä ei saa pöyhimälläkään irti päänahasta. Piikit ovat niin lyhyet, että sillä harjaaminen on melkein sama kuin lääppisi kämmenillä hiuksia, ainoa että kyllähän se hiukset selvittää mutta huono on silti.
Joo. Se on tosi hyvä. Mainonnan uhri äitini osti mulle lahjaksi, enkä sen jälkeen ole koskenut muihin harjoihin.
Minä en oikein tykkää. Ostin, kun ystävät kehuivat. Tangle Teaserin piikit ovat niin lyhyet, että tuntuu, että se setvii vain päällimmäisiä hiuksia ja alle ja niskaan jää takkuja. Varrettomuus on huonoa myös, putoaa kädestä ja kimpoilee juui niinkuin joku ylläkin kirjoitti. Ei käy myöskään föönaukseen. Yksittäiset takut sillä kyllä selvittää, joten mielestäni käy hyvin toiseksi harjaksi.
Itse voin suositella lämpimästi, toimii erittäin hyvin ainakin omiin hiuksiin (nykyään keskimittaset ja paksut, aiemmin vyötärölle asti). Varrettomuuteen kyllä tottuu, vaikka välillä sitä vielä useammankin vuoden jälkeen pudottelen, mutta onneksi ei siitä miksikään mee.
Hyvä on, hukkasin omani ihan vasta ja oon ihan hukassa kun normiharja tuntuu kivuliaalta, ehdottomasti ostan uuden.
Itse en huomaa eroa ja tosiaan lahjaksi saatu kun en siihen uskonut. Kampaaja huomasi selkeän eron (ikäni käynyt samalla) kun aloin samanaikaisesti käyttämään myös puhelinlankaponnareita.
Joo ei pysy kädessä.
Harmittaa kun ne nystyrät ei hiero päätä, muttakun aikasemman tanglen hävitin nii kyllä kävin ostamassa uuden, ja ei harmittanut. Ei myöskään jotenki sähköistä hiuksia niin paljon kun muut harjat
Ajattelin kun sain lahjakortin anttilaan niin sillä saisi tuon ja ehkä jotain hiuspinnejä päälle, taidanpa kokeilla :)
Ap
On hyvä ja hellävarainen. Mulla pitkä, paksu ja helposti takkuuntuva tukka. Pomppii kyllä lähes joka kerta pitkin lattioita (pok-pokPOKPOK). Plussaa helposta puhdistettavuudesta, lyhyet piikit --> ei sotkeentuneita irtohiuksia, tiskikoneenkestävä.
Suosittelen. Itselläkin pitkät hiukset. Tangle teezer on lisäksi ainoa harja, jolla olen voinut myös harjata märkiä hiuksia, ilman että harja repii/katkoo hiuksia. En vaihtaisi enää tavalliseen.
Vierailija kirjoitti:
On se ihan ok, ainoo vaan että se putoo kädestä tosi helposti kun ei oo sitä vartta. Tuntuu mun "pieneen" käteen melko isolta ja siks aina harjatessa lentää pitkin kämppää kun ei pysy kädessä! :D
Onpa hyvä kuulla, että muillakin tämä. Oon kokoajan aatellut, että oon vaan niin jumalattoman kömpelö :D
Ainakin omat hiukseni tykkäävät. Ei tunnu repivän hiusta yhtä paljon kuin normaali harja (en ennen huomannut "normaalin harjan" repivän hiuksia, mutta nykyään jos käytän normi harjaa -> tuntee, miten se repii hiusta paljon enemmän kuin tangle teezer jota yleensä käytän).